Įspūdingas šeštadienis Pamaryje

Praėjęs gegužės 21 dienos šeštadienis visoje Lietuvoje buvo kupinas veiksmo. Tačiau bene vienintelė Šilutė išsiskiria tik jai būdingu įspūdingu įvykiu – laivų paradu Atmatoje. Nors pakartoti bei pralenkti prieš porą metų į vieną eilę išsirikiavusios laivų vilkstinės ilgio nepavyko, tačiau dalyvavusių šiame renginyje įspūdžiai buvo kuo geriausi.

Šeštadienį šalyje vyko renginiai, pavadinti „Muziejų naktys“. Prieš keletą metų Lietuva įsijungė į šį tarptautinį judėjimą, kuriuo siekiama netradiciniais būdais visuomenei pristatyti muziejuose sukauptas vertybes. O tai daryti pakviečiant žmones į renginius vakarais ar net naktimis. Šilutės Hugo Šojaus muziejus bei jo skyriai nebuvo išimtis.

Šeštadienio dieną visoje šalyje buvo surengta „Gatvės muzikos diena“. Įvairiose Šilutės erdvėse taip pat buvo muzikuojama. Įdomu, kad greta grojančio jaunimo koncertavo ir brandaus amžiaus muzikantai.

Tačiau labiausiai buvo laukiamas ir daugybę žiūrovų pritraukęs Atmatos upėje surengtas Antrasis laivų paradas, inicijuotas Nemuno deltos regioninio parko darbuotojų. Buvo tikimasi ne tik įspūdingo reginio, bet ir pakartoti ar pralenkti prieš porą metų užregistruotą laivų vilkstinės rekordą. Tuomet dalyvavo 72 laivai, kurių bendras ilgis siekė 580 metrų. Deja, šio pasiekimo šiemet pagerinti nepavyko.

Vis dėlto tądien visų nuotaika buvo pakili: puikus oras, giedras dangus. Norinčius drauge plaukti laivininkai ėmė draugėn. Ant kranto grojo Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis orkestras, kuris atliko programą „Mambo Jambo“.

Prieš laivams išsirikiuojant paradui iššautos trys patrankų salvės: pirmoji – už Lietuvą, antroji – už Nemuno deltą, trečioji – už laivininkus. Šie šūviai taip pat buvo ženklas pradėti laivų paradą.

Tvarkinga vilkstine laivai plaukė pro Uostadvario uostą į marias, kur buvo nuleisti keturias pasaulio šalis simbolizuojantys vainikai. Taip pagerbtas mariose žuvusių atminimas.

Siūlome apžiūrėti Vaivos Kraftaitės foto įspūdžius iš šeštadienio renginių Šilutėje bei pas mus, pamaryje.

1 Comment on "Įspūdingas šeštadienis Pamaryje"

  1. Pretty nice post. Thank you so much!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*