Reta pažintis

Tarptautinio turnyro Taline trigubi prizininkai Jonas Piekautas ir naujasis pamariškių pažįstamas Ding Yi.

Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ (vadovas J.Piekautas) veteranai, dalyvaudami tarptautiniame bendraamžių turnyre Taline (Estija), susipažino su Austrijos pilietybę įgijusiu kinu, 57-erių Ding Yi, kuris laimėjo ne tik savo amžiaus grupės, bet ir keturiasdešimtmečių varžybas.

Varžybose gimusi pažintis ne tik įdomi, bet ir naudinga Šilutės mažosios raketės mėgėjams. Austrijos pilietybę turintis, bet Šveicarijoje gyvenantis Ding Yi įkūrė rakečių pagrindų bei jų dangų firmą „DINGO+SWISS”. Negaili jis žaidėjams ir patarimų. Anksčiau nematytų, negirdėtų pamariškių, kultivuojančių kombinacinį žaidimo stilių, pasirodymas Taline kinui buvo staigmena. Jis mielai apsikeitė vizitinėmis kortelėmis, papasakojo įdomių dalykų apie pasaulinio garso stalo tenisininkų profesionalų naudojamas raketes, dangas.

Ding Yi gimė Šanchajuje, dalyvaudavo nacionaliniuose Kinijos čempionatuose, buvo devintoji šalies raketė. 1988 –aisiais įveikė Kinijos čempioną Chen Loncan. Ding Yi yra žaidęs pasaulio čempionatuose ir olimpinėse žaidynėse. Barselonos olimpiadoje (Ispanija) 1992 metais liko penktas. Emigravo į Austriją, nes pretendentų į Kinijos rinktinę ir be jo netrūko. Ding Yi žaidžia klasikiniu azijietišku stiliumi, laikydamas raketę kaip plunksną, mušdamas kamuoliuką “dantuota” guma. Šis žaidimo būdas pamažu traukiasi, užleisdamas vietą atakoms topspinais, tai yra stipriai sukant kamuoliuką į viršų. Bet Ding Yi tipo žaidėjai vis dar nuskina nemažai pergalių dėl nešabloniškų smūgių, apsunkinančių varžovų veiksmus. Ding Yi nugalėjo daugi žymių profesionalų žaisdamas Vokietijos komandų aukščiausios lygos pirmenybėse už Frikenhauseno ir Fuldos klubus. Jis yra įveikęs švedus Apelgriną, J.U.Valdnerį, vokiečių žvaigždę T.Bolą, kitus. Būtent jis 2003-iasiais padėjo austrui V.Šlageriui tapti pasaulio čempionu. Ši pergalė europiečiams buvo itin saldi. Kas nežino, kad stalo teniso pasaulyje ryškiai dominuoja Kinijos vyrai ir moterys.

Ding Yi 2008, 2009, 2010 metais laimėjo pasaulio bei Europos senjorų čempionatų nugalėtojų titulus. Jis treniruoja Šveicarijos vyrų rinktinę ir šios šalies jauniausias viltis. Šilutės mažosios raketės mėgėjai itin džiaugiasi pažintim su Ding Yi, keli žaidėjai užsisakė kino firmos gaminamas ypač greitas bei stipriai sukančias rakečių dangas, kurias naudoja pats Ding Yi. Beje, Ding Yi, nors įbridęs į solidų amžių, ketina tol žaisti stalo tenisą, kol pergalių pasieks daugiau nei pralaimės.

Be the first to comment on "Reta pažintis"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*