Spektaklis VARDAN TOS (N-14) | Valstybinis Šiaulių dramos teatras

Data: 2018-05-17
Pradžia: 18:00

Režisieriaus Aido Giniočio dviejų dalių satyrinis farsas
VAIDINA:Liuba – Inga Norkutė
Liucija – Inga Jarkova, Martyna Gedvilaitė
Ona – Eglė Stanišauskaitė
Napoleonas Lietuvis – Aurimas Pintulis
Petras Velykis – Aurimas Žvinys
Jotautas Kristautas – Aidas Matutis, Anicetas Gendvilas, Jurgis Marčėnas
Paulius Labutis – Sigitas Jakubauskas, Antanas Venckus
Henrikas Zauerzeinas – Anicetas Gendvilas, Eimantas Bareikis
Giedotojai – Severinas Norgaila, Danguolė Petraitytė, Dalius Jančiauskas, Juozas BindokasKompozitorius – Vytautas Leistrumas

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė

IMG_2298

IMG_1645

Petras Vaičiūnas (1890 07 11–1959 06 07) – poetas, dramaturgas, vertėjas, vienas žymiausių lietuviškojo repertuaro kūrėjų tarpukario Lietuvoje (parašė daugiau kaip 20 pjesių). Į teatrą žiūrėjo kaip į pilietinio ir moralinio auklėjimo priemonę, savo veikaluose gvildeno aktualias tautines, socialines ir moralines problemas, kūrė psichologiškai pagrįstus personažus, Jo pjesėms, nepaisant kritiškos tikrovės analizės, būdinga gyva reakcija į laikmečio aktualijas, dinamiškas veiksmas, šmaikštūs dialogai.

IMG_1916Pjesė ,,Patriotai“, parašyta 1926 metais ir tais pat metais pastatyta Valstybės teatre (Kaune) legendinio režisieriaus Boriso Dauguviečio, ilgai repertuare neišsilaikė, nes nepatiko valdininkams. 1954 metais komediją pervadinęs „Ekscelencijos“ mėgėjiškai pastatė aktorius Balys Lukošius. Pjesė buvo panaudota ir kaip LRT kino filmo scenarijus 1980 metais. Paskutinysis pastatymas teatro scenoje 2008 metais režisieriui Jonui Vaitkui pelnė Auksinį scenos kryžių. O 2016 metų žiemą Lietuvos kino teatruose pristatoma dramaturgo, žurnalisto bei scenaristo Mindaugo Nastaravičiaus filmo premjera – komedija „Patriotai“, sukurta Petro Vaičiūno to paties pavadinimo pjesės „Patriotai“ motyvais.

IMG_3464Spektaklyje „Vardan tos“ kūrybinė grupė meistriškai žongliruoja moralės ir amoralumo, patriotiškumo ir prisitaikėliškumo, meilės ir naudos kamuoliukais. Režisierius Aidas Giniotis nesislepia už modernaus teatro širmos, atvirai pareiškia, kad spektaklis gerokai kitoks – drastiškas, šmaikštus ir, įspėja, skirtas suaugusiems, t. y. tinkamas asmenims nuo 14 metų.

Scenoje matysite geriausius Valstybinio Šiaulių dramos teatro (ir ne tik jo) aktorius. Jie, persikūniję į tarpukario (ir ne tik jo)  Lietuvos veikėjus, privers Jus ir save pamatyti iš šono. Atpažinti seniai pažįstamą būdą Lietuvos. Pamatyti, kaip tautiečiai seniau gyveno, o gal ir dabar tebegyvena.

IMG_1476IMG_1453IMG_3534

IMG_2150

IMG_2694IMG_2560

IMG_2070IMG_1756IMG_2926

 

 

Apdovanojimai:

2017 m. 33-ojo profesionalių teatrų festivalyje“ (Rokiškis) specialus festivalio žiuri prizas (300 eurų) – Valstybiniam Šiaulių dramos teatrui už originaliosios lietuvių dramaturgijos puoselėjimą spektaklyje „Vardan tos“ pagal Petro Vaičiūno pjesę „Patriotai“ (rež. Aidas Giniotis).

2016 m. profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalio „Pakeleivingi 2016“ryškiausios aktorės prizas Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorei – Ingai Norkutei už Liubos Lietuvės vaidmenį spektaklyje „Vardan tos“ (rež. A. Giniotis) pagal P. Vaičiūno pjesę „Patriotai“.

Spektaklio trukmė –  2 val. 50 min.

KAINA:
10€; 12€, su nuolaida: 8€

Vieta: Šilutės kultūros ir pramogų centras