Šilutės kredito unijos Rusnės nuotolinės kasos jubiliejus

 

Rugpjūčio 8 dieną sukako dešimt metų, kai Rusnėje duris atvėrė šeštoji Šilutės kredito unijos nuotolinė kasa. Visa tai buvo prisiminta šį antradienį Salos etnokultūros ir informacinio centro salėje minint šį jubiliejų.

dsc01528Šventėje dalyvavo unijos nariai rusniškiai, Šilutės kredito unijos kai kurie valdybos nariai, administracijos darbuotojai, kasininkės iš nuotolinių kasų, iš kurių penkios jau turi dešimties metų darbo patirtį, o penkios dar ją kaupia. Pasveikinti bei drauge pasidžiaugti pasiekimais atvyko Centrinės kredito unijos Verslo plėtros departamento direktorė Jurgita Liutvinskienė.

Pradžioje, kaip ir dera, apžvalgą apie sėkmingą du dešimtmečius veiklą vykdančią Šilutės kredito uniją padarė ilgametė šios finansinės įstaigos valdybos pirmininkė, administracijos vadovė Genovaitė Kimbrienė. Ji taip pat yra viena iš kredito unijų judėjimo pradininkių Lietuvoje.

dsc01557Vadovė prisiminė Šilutės kredito unijos praeitį, pasidžiaugė, kad prieš dvidešimt metų pradėtos nedaug kam girdėtos kooperatinės finansinės įstaigos veiklos lūkesčiai pasiteisino. Tam įtakos turėjo uždaryti Taupomojo banko skyriai, kurie buvo kone visose didesnėse gyvenvietėse. Todėl kaimo žmonių poreikiams tenkinti nuotolinės kredito unijos kasos 2002 metais pradžioje buvo atidarytos Kintuose, Švėkšnoje ir Žemaičių Naumiestyje. Nuo 2003 metų Šilutės kredito unijos žemėlapyje atsirado Vainuto ir Usėnų, nuo 2006-ųjų – Rusnės, nuo 2008 m. – Vilkyčių, nuo 2009-ųjų – Juknaičių ir Gardamo, o nuo 2010 metų – Saugų ir Katyčių nuotolinės kasos.

Kalbėdama apie kredito unijos narius, G.Kimbrienė minėjo, kad jų yra per 9 tūkstančius. Moterų daugiau – per 5 tūkstančiai. Daugiau kaip 60 metų turinčių yra 3 tūkstančiai narių. Ir tik kiek daugiau kaip 300 iš to skaičiaus yra jaunimo nuo 18 iki 25 metų. G.Kimbrienė pasiūlė aktyviau skatinti jaunimą tapti pajininkais. Juo labiau, kad Rusnės kasos šventės metu iki ateinančio antradienio į uniją galima įstoti be stojamojo mokesčio, įnešus tik pajų – finansinę dalį į šią kooperatinę įstaigą.

Šilutės kredito unijos vadovė kalbėjo, kad šiuo metu vykdo tris programas: bendruomenių rėmimo, verslumo skatinimo bei lojalumo skatinimo, kai lengvesnėms sąlygoms skolinama, pigiau  aptarnaujamos narių sąskaitos. Jomis visai nesudėtinga pasinaudoti.

Ji taip pat sakė, kad šiuo metu dėl pasikeitusios įstatyminės bazės, kredito unijas audituoja Lietuvos Bankas: vertinamas turimas turtas, išduotos paskolos. Atitinkančios kriterijus unijos turės tapti Centrinės kredito unijos narėmis. Tai užtikrins būtiną paslaugų kokybę, suteiks saugumo unijų nariams. G.Kimbrienė sakė, kad jau ir dabar Šilutės kredito unija yra Centrinės kredito unijos narė. Tai patogu, nes centralizuotai teikia kai kuria paslaugas, apmoko darbuotojus.

dsc01920Šiuo metu Šilutės kredito unijos aktyvai – per 23 milijonai eurų. Į kažkada išgirstą klausimą, kas įvyks, jei bus išskolinti visi turimi pinigai, G.Kimbrienė kalbėjo, kad yra sistema: jei yra laisvų pinigų jie padedami į Centrinę kredito uniją už palūkanas, o jei reikia – skolinamasi. Taip jau keli metai apie 8 milijonų yra investuota į terminuotus indėlius Centrinėje kredito unijoje arba į vertybinius popierius. Likvidumo palaikymui ir kapitalo pakankamumui pinigų yra pakankamai ir dar keletą milijonų galima išskolinti.

Šilutės kredito unijos vadovė prisiminė ir tuos laikus, kai rusniškė Ona Augustinienė buvo viena pirmųjų Šilutės kredito unijų narių. Nors jos ir nebuvo salėje, tačiau jai buvo skirti susirinkusiųjų aplodismentai ir gėlės. Padėkota buvo ir buvusiam Rusnė seniūnui  Voitechui Deniušui – prieš dešimtmetį jis prisispyręs klausinėjo, kada atidarys kasą Rusnėje. Dėkota ir dabartinei seniūnei Daliai Drobnienei.

Atskira padėka skirta ir šimtąją Šilutės kredito unijos nare tapusiai Editai Grinčinaitienei bei aktyviam nariui Alfonsui Edmundui Demereckui.

Prisiminė G.Kimbrienė ir pirmuosius Rusnės kasos nariais tapusius Darių Balčėną, Zinaidą Jakavičienę, Jadvygą Slepakovienę, Petrą Golofčenką, Oną Mikelionienę. O rusniškė Zofija Olcvikienė yra tapusi 5-tūkstantąja Šilutės kredito unijos nare.

Tačiau daugiausiai Šilutės kredito unijos vadovė G.Kimbrienė dėkojo Rusnės kasos kasininkei Audrai Budginienei. Apie ją vadovė kalbėjo, kad ji „labai gera kasininkė, labai gerai dirba, laiku atsiskaito ir labai myli klientus“.

Jai buvo skirtos ir unijos vadovų, bendradarbių bei viešnios J.Liutvinskienės padėkos. „Saviškei“ taip pat dėkojo Rusnės bendruomenės nariai, džiaugdamiesi, kad su šia moterimi lengva ir miela bendrauti.

Po oficialios dalies skrabalais grojo Regimantas Šilinskas. Žinoma, neapsiekta ir be jubiliejinio torto.

Be the first to comment on "Šilutės kredito unijos Rusnės nuotolinės kasos jubiliejus"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*