Įspūdingą darbą palaimino dangus

Jau penktą kartą Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai, įkvėpti nenuilstančios puikią išmonę turinčios vadovės Ingritos Riterienės, per keletą valandų priešais Švėkšnos šv. Jokūbo bažnyčią sukūrė įspūdingą gėlių kilimą. Ir ne tik jį – netoliese stojosi ir gėlių aprėdu pasidabinusi ponia. Tai šių metų siurprizas, kurį švėkšniškiams žadėjo Ingrita.    

O poniomis gali tapti visos moterys, kurios stosis „pasimatuoti“ šiais gėlių rūbais. Kaip yra sakiusi I.Riterienė (apie tai buvo rašyta „Apie Ingritą, kuri kuria ne tik grožį, bet ir bendravimą“), kūrinius iš gėlių savo draugijos nariams kurti ji siūlo kokia nors proga. Šis ponios gėlių aprėdas yra skirtas prieš kurį laiką į Amžinybę išėjusiai paskutinei Švėkšnos grafienei Felicijai Laimei Pliaterienei.

Vakar kūrinius iš gėlių kūrė apie 25 neįgaliųjų draugijos narių. Padėjo ir Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, kuris padėjo išspręsti techninius klausimus. Viskas buvo padaryti iš rudeninių gėlių – jurginų, astrų, serenčių, chrizantemų bei kitų pilnavidurių gėlių. Jas draugijos nariai augina specialiai. Žiedais dalinasi ir kaimynai.

Rodėsi, kad šiuos vakarykščius Švėkšnos neįgaliųjų draugijos narių kūrinius palaimino pats dangus – visą dieną švietusią saulę, visa ko pabaigoje, uždengė keletas debesėlių ir keliais rudeninio lietaus lašais palaistė jų darbus. Taip, praskaidrinusi gėlių kilimą ir ponios rūbus, netrukus vėl nušvietė saulė.

Praėjusį savaitgalį draugijos nariai lankėsi Pakruojo dvare, kur mėgavosi ten esančiomis pramogomis, tad, kaip sakė pirmininkė, dirbti, kuriant šios gėlių kūrinius, buvo labai nesunku. O ateinantį ketvirtadienį, rugsėjo 29 dieną, draugijos nariai pakvies seniūnijos gyventojus į Švėkšnos seniūnijos salę. Pasikvietus Usėnų dramos vaidintojus čia bus minima Pagyvenusių žmonių diena.

Prie šių Švėkšnos neįgaliųjų draugijos narių darbų jungiasi ir miestelio fotografai – šiandien bus pakabintas didžiulis stendas, kuriame užfiksuota penkerių metų gėlių kūrimo istorija.

Siūlome pasigrožėti šių darbų kūrimo akimirkomis, kuriomis pasidalino fotografai Jonas Girskis ir Danutė Gailiūnienė. Skaitytojų vardu labai dėkojame jiems.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*