Savivaldybė rengia aukcionus ir visiškai beverčiam turtui  

Šilutės rajono savivaldybėje nutarta parduoti nereikalingą nekilnojamą turtą. Įdomu, kad kai kurie iš to sąrašo objektai tiek nugyventi, kad kainuoja, pavyzdžiui, iki 10-ties Eur ar netgi jo likutinė vertė lygi nuliui. Tiesa, yra siūloma įsigyti ir vertingesnių objektų. Viešame aukcione parduodamo nekilnojamo turto sąrašas turėtų būti patvirtintas kitą savaitę vysiančiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje.

Įtraukimas į pardavimo sąrašą

Kiekvienas šeimininkas – o Savivaldybė tokia ir yra – gali apsispręsti, kaip elgtis su savo (tiksliau – su mūsų visų) turtu. Teisės aktai netrukdo parduoti tokius nekilnojamus objektus, kurie nenaudojami savivaldybių funkcijoms atlikti ar veiklai vykdyti. Taip pat tai grupei priskiriamas ir toks turtas, kuris teisės aktų nustatyta tvarka pripažintas nereikalingu, netinkamu (negalimu) naudoti. Tokių objektų savivaldybėje rasta daugiau nei pusšimtis. Šį sąrašą ir siūloma patvirtinti Tarybai, o vėliau viešame aukcione parduoti.

Nudėvėti iki nulio arba iki euro

Tokių beverčių arba kainuojančių iki 10 eurų parduoti siūlomų objektų yra keli. Daugiausiai jų yra pačiame Šilutės mieste. Tai butai Ajerų, Lietuvininkų ir Vytauto gatvėse. O buto Traksėdžiuos  vertė – nulis. Užliekniuose nulį kainuoja 36,16 kv. m buvusios mokyklos patalpos dalis. Yra ir seniūnijose tokių patalpomis, įvardintų butais.

O štai Katalikų bažnyčios gatvėje esančio buto likutinė vertė – 30 euro centų. Jis 29,45 kv. m dydžio. Sodų gatvės 22,57 kv. m dydžio butas šiek tiek brangesnis – 58 euro centai. Iki euro likutinės vertės butai taip pat yra Šilutėje Žuvų gatvėje, K.Jurkšaičio gatvėje Rusnėje, Mažosios Lietuvos gatvėje Saugose. Pastarasis vertingesnis – 87 euro centai.

Likutinė vertė iki 100 eurų

Tokio viešame aukcione ketinamo parduoti turto, kurio nusidėvėjimas šių metų balandžio 1 dieną pripažintas iki 100 eurų taip pat yra. Tai patalpos Pašyšiuose, Rusnėje Skirvytėlės gatvėje, Saugų seniūnijos Kukorų kaime. Čia iš karto sakoma, kad pastatas avarinės būklės. Macikų kaime (Kintų sen.) parduodama buvusi siurblinė. Taip pat įvairūs statiniai Meišlaukių kaime (Usėnų sen.), Žemaičių Naumiestyje Birutės gatvėje, taip pat Sugintuose (Žemaičių Naumiesčio sen.).

 

Didelės likutinės vertės turtas

Turto, kuris nėra bevertis, o tiksliau likutinė vertė bent jau tūkstantis eurų, šiame sąraše yra 18 pozicijų. Bene vertingiausias – buvusios mokyklos pastato dalis Katyčiuose – dvi patalpos: 795,84 kv. m ir 1241,17 kv. m. Be to, į tą „komplektą“ įeina ir kiemo dalis. Viso to vertė pagal 2016 m. balandžio 1 dienos įvertinimą – 147 572,45 Eur.

Pagal likutinę vertę toliau yra Sausgalvių kaime esantis fiziškai pažeistas pastatas – siurblinė, kurios likutinė vertė 17 656,18 Eur. Toliau planuojamos aukcione parduoti yra Juknaičiuose Šiloko gatvėje buvusios administracinio pastato kelios patalpos, kiemo aikštelė bei 0,0130 ha ploto žemės sklypas. Likutinė vertė 11 709,03 Eur.

Baigiant galima tik pasakyti, kad vargiai ar tai bus ta kaina, kurią pardavę gaus aukciono rengėjai. Greičiausiai, net ir pradinė aukciono suma bus didesnė. Tik kalbant apie tą nulinės vertės turtą lieka kelti klausimą – o ar anksčiau, kol tas savivaldybės turtas nebuvo visiškai bevertis, parduoti jo nebuvo galima? Gal gauta už tai pinigų suma būtų buvus didesnė?

Komentarų nėra, būk pirmas. "Savivaldybė rengia aukcionus ir visiškai beverčiam turtui  "

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*