Pavasarį Šilutės kredito unija pradėjo geromis naujienomis

Geriausias dalykas, ką, suprantama, gali duoti finansinė institucija – palankiomis sąlygomis išduoti paskolas. Ir iš ties, prasidėjus pavasariui, Šilutės kredito unija pasiūlė keletą naujovių, kuriomis pasinaudojus, ne vienas palengvins kasdienį savo gyvenimą.

Viena karščiausių – akcija paskoloms „Pavasario darbus pradėk pirmas su Kredito unija“. Ji skirta žemės ūkio ir verslo apyvartinėms lėšoms finansuoti. Palanki šios paskolos aplinkybė ta, kad jos gavėjui skaičiuojama itin žema – 2,2 % metinių palūkanų norma. Mažiausia paskolos suma – 1000 eurų. Taigi, pasiskolinus tokią pinigų sumą, po metų Šilutės kredito unijai reikės grąžinti pasiskolintą 1000 eurų ir nuo tos sumos per mėnesį priskaičiuotas 1,83 Eur palūkanas (per metus 22 eurus). Suprantama, sudarant šios paskolos sutartį, reikės sumokėti vienkartinį 1,5 % sutarties administravimo mokestį, kas yra – 15 eurų. Lanksčiai ir operatyviai pasiskolinus – galima kibti į pavasario darbus.

Šią, su itin mažomis palūkanomis, paskolos sutartį galima sudaryti nuo 12 iki 24 mėnesių terminui. Jei ji sudaroma maksimaliam laikui, tai paskolą reikėtų grąžinti dalimis, ne rečiau kaip du kartus per paskolos laikotarpį. Maksimali paskolos suma – priklauso nuo kiekvieno besiskolinančio finansinio pajėgumo.

Skolinantis būtinas kito kredito unijos nario finansinis laidavimas. Tačiau yra ir kita galimybė. Jei sudarantis tokią paskolos sutartį yra nuolatinis Šilutės kredito unijos narys, turintis einamąją sąskaitą ir pastoviai vedantis į ją pajamas bei vykdantis finansinę apyvartą, gali pasinaudoti netesybomis (Netesybos – tai sutartyje nustatyta pinigų suma, kurią skolininkas turi sumokėti kreditoriui, jei nevykdys įsipareigojimų). Paskola su netesybomis gali būti suteikiama iki 1450 eurų sumos patikimam bei lojaliam kredito unijos nariui.

Kitas Šilutės kredito unijos naujas pasiūlymas – kreditinė linija. Ji skirta žemės ūkio ir verslo apyvartinėms lėšoms finansuoti. Metinė palūkanų norma yra 6 %. Kredito linija skirta kasdieniniam ūkininko ar verslininko apyvartinių lėšų poreikiui patenkinti, kol bus atsiskaityta už pieną, priduotą žemės ūkio produkciją ar numatytas žemės ūkio išmokas. Kreditinė linija patogesnė už paskolą, nes šia sąskaita galima laisvai disponuoti, išimti pinigų iki suteikto limito ir vėl į ją įdėti. Ir taip naudotis iki sutarties termino pabaigos. Tai nemažas privalumas. Šios paskolos limitas skaičiuojamas 50 % nuo kredito unijos nario 6 mėnesių apyvartos, kuri vykdoma per atsiskaitomąją sąskaitą.

Kredito linijai būtina užtikrinimo priemonė – laidavimas arba, kaip ir pirmu atveju, netesybos. Tik šiuo atveju ši suma yra 4 tūkstančiai 344 eurų.

Šilutės kredito unija ir vėl naujam gyvenimui atgaivino savo seną, pirmųjų unijos narių pamėgtą paslaugą, overdraftą. Overdraftas – tai einamoji sąskaita su limitu. Tai ne atskira, kaip kad kredito linijai skirta sąskaita, o einamoji sąskaita, kurią unijos narys naudojasi gaunamos pajamoms užskaityti iš darbo užmokesčio, pensijos ar kitos veiklos. Pinigai, pagal sutartyje numatytą limitą, gali būti išmokami net ir tuo atveju, jei sąskaitoje jų ir nėra. Overdraftas gali būti suteikiamas visiems unijos nariams apyvartinių lėšų poreikiui patenkinti, kurie veda pastovias pajamas į sąskaitą. Palūkanų norma 6 %. Limito suma skaičiuojama 50 % nuo 6 mėnesių apyvartos. Sutarties terminas iki 2 metų. Ir čia būtinas kito kredito unijos nario laidavimas arba netesybos.

Ir dar viena gera ir patraukli žinia: nuo kovo 1-osios, naujai sudarę MasterCard kreditinės kortelės sutartį, mokėsite ne 18, kaip iki šio pavasario, o 12 procentų metinių palūkanų už panaudotą limitą. Papildomas ir didelis šios naujienos privalumas – palūkanų atidėjimas iki 25 dienų. Tai reiškia, kad jei per tokį laiką bus grąžintas išnaudotas limitas – palūkanų mokėti nereikės. MasterCard – tai prestižinė tarptautinė kortelė, kuria galite atsiskaityti visame pasaulyje už prekes ir paslaugas, pirkti ir atsiskaityti internetu.

Šios MasterCard kortelės galiojimo laikas – 3 metai. Kreditinės kortelės limito suteikimui reikalingas laidavimas arba netesybos. Mokėjimo kortelėmis kredito unijoje gali naudotis tik fiziniai asmenys.

Tai naujovės be jau įprastų ir daugeliui unijos nariams žinomų paslaugų. Šilutės kredito unijos darbuotojai visada pasiruošę surasti galimybių, kaip padėti savo nariams. Kaip vienas kredito unijos narys kažkada yra pasakęs: „Tai mūsų visų didelė šeima“.

O nesantys šios bendruomenės nariais gali nesunkiai į ją įsilieti: pakanka atėjus sudaryti sutartį, sumokėti 10 eurų stojamąjį mokestį bei įnešti 30 eurų privalomą pajų, kuris yra Jūsų nuosavybė. Įneštas privalomas pajus, uždarant sąskaitas, bus grąžintas. Esant kredito unijos nariu, galima palankiomis sąlygomis naudotis visomis teikiamomis kasdieninėmis finansinėmis paslaugomis.

Be the first to comment on "Pavasarį Šilutės kredito unija pradėjo geromis naujienomis"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*