Šilutės ribų ženklai – visuomenės dėmesiui

Pagaliau gal neliksime tik apie atvykimą į Šilutę informuojančio kelio ženklo.

Iki kovo 27 dienos visuomenė gali susipažinti su pasiūlymais, kurių sulaukė Savivaldybės administracija, paskelbusi Šilutės miesto ribas žyminčių ženklų idėjos pasiūlymo konkursą.

Daugelis miestų prie įvažiavimų turi pastatytus ženklus. Vienur jie labiau meniniai, kitur tik informatyvūs. Tačiau jų paskirtis vienoda – duoti pirmą žinią svečiams apie miestą. Pagaliau Šilutės savivaldybė ryžosi pasistatyti tokius ženklus ir nebelikti tamsiąja dėme Lietuvos žemėlapyje, kaip buvo įvardinta po vieno respublikinio tyrimo, kuriame kalbėta apie Šilutės patrauklumą.

Paskelbus viešą konkursą, buvo gauti keturi pasiūlymai. Laikantis tokiais atvejais numatytų taisyklių, pateikti darbai yra užkoduoti, tad kas jų autoriai – nežinoma. Jie paaiškės po komisijos posėdžio, kuris turėtų vykti po kovo 27 dienos. Įvertinusi darbus, komisija surikiuos juos pagal konkurso sąlygas numatytas taisykles ir skirs pirmąsias tris vietas. Jos įvertintos piniginiais prizais. Tik tuomet bus atplėšti vokai, su užkoduotais dalyvių vardais. Apie tai visuomenė turėtų būti informuota. Pagal konkurso sąlygas, nėra jokio įsipareigojimo šį ženklą pastatyti.

Visi gauti siūlymai yra viešai iškabinti Šilutės rajono savivaldybės administracijos patalpose, Architektūros ir urbanistikos skyriaus koridoriuje. Savivaldybė kviečia susipažinti su šiais darbais ir iki kovo 27 dienos raštu pateikti savo pastabas ar komentarus. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta vertinimo komisija į šias pastabas turi atsižvelgti.

Su gautais darbais galima susipažinti ir Šilutės savivaldybės interneto svetainėje.

Šiuo metu vyksta dar vienas meninių idėjų konkursas. Iki balandžio 28 dienos galima teikti siūlymus ženklams, nurodantiems atstumą nuo Šilutės rajono savivaldybės iki užsienio partnerių savivaldybių. Jis surengtas taip pat – darbai turės būti pateikti užkoduoti. Įvertinusi juos, komisija skirs tris vietas, kurios turi ir piniginę išraišką.

2 Comments on "Šilutės ribų ženklai – visuomenės dėmesiui"

  1. Šiaip komentaras | 2017-03-17 at 10:52 |

    Kažkodėl Šilutės ženkluose nesimato „…ryškėjančios žvaigždės Europos turizmo žemėlapyje“. Gerai, kad yra tęstinių, patobulintų „Merų žuvies“ projektų. Gerai, kad stengiamasi atkreipti į save dėmesį pastatant laivą stiebu ir burėmis žemyn. Švyturius tikrai vertėtų pastatyti užliejamoje kelio Šilutė – Rusnė dalyje. Ketvirtame pasiūlyme gražu pasižiūrėti iš viršaus, kaip Šilutė įveiklina potvynio vandenį.

  2. Remigijus | 2017-03-17 at 11:39 |

    Kol kas nematyti tinkamo. Manau, kad konkursas nelabai vykes, gal reiktu pakartoti ir sulaukti daugiau ideju. O iki tol – uztenka ir formalaus KET zenklo. Vizitine miesto kortele – rimtas reikalas, cia ne greituminis sprendimas, kuriame reikia uzsideti pauksteli/varnele, kad kazkas padaryta ir (neduok Dieve) jau ir pinigeliai tam isleisti. Truksta minties visiems eksponuojantiems.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*