Netvarkantys savo turto – turės mokėti brangiau

Būsimo Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje vienu iš sprendimu nuo 2 iki 3 procentu didinamas nekilnojamo turto mokestis apleistam bei netvarkomam turtui. Tuo siekiama drausminti savininkus bei skatinti jį tvarkyti, taip pat – neužmiršti jo, tikintis kada nors pelningai  parduoti.

Pagal Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymą mokėjimo tarifas svyruoja nuo 0,3 iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Koks bus konkrečiai šis mokesčio tarifas nuo ateinančių mokestinių metų pradžios, nustato Savivaldybės taryba.

Remiantis minėtu įstatymu, visas nekilnojamas turtas apmokestinamas 0,3 proc. vertės. O šią vertę nustato ir skelbia Lietuvos registrų centras. Tačiau netvarkomam bei apleistam nekilnojamam turtui Savivaldybės taryba gali padidinti tokį mokestį iki 3 procentų. Gali susidaryti nemenka suma. Ypač, jei pastatų savininkai nieko nedaro, o tik „laukia geresnių laikų“, kada atsiras pirkėjas, kuris pasiūlys gerą kainą.

Iki šiol Šilutės r. savivaldybės taryba buvo patvirtinus 2 procentų mokesčio dydį. Tačiau administracijos siūlymu, nuo šiol mokestį siūloma padidinti iki 3 procentų. Tam jau pritarė Ekonomikos ir finansų bei Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai. Galutinai dėl šio mokesčio dydžio bus apsispręsta kitą ketvirtadienį vyksiančio Tarybos posėdžio metu.

2015 metais į Savivaldybės biudžetą buvo gauta 390,3 tūkst. Eur  nekilnojamojo turto mokesčio. Šiais metais Seimas Biudžeto įstatymu Šilutės r. savivaldybei nustatė 300 tūkstančių eurų nekilnojamojo turto mokesčio planą.

Primename, kad praeitais metais į tokį „padidinto tarifo“ mokesčio sąrašą buvo patekęs ir vieno tuomečio Tarybos nario valdomas nekilnojamas turtas. Po to, kai pasirodė toks ne itin garbingas sąrašas, labai greitai jo žinioje miesto centre esančių pastatų aplinka buvo sutvarkyta. Tai rodo, kad ši ekonominė priemonė yra veiksminga.

DSC00182+

Buvęs Šilutės dvaro ledo rūsys, vėliau „Žvejų užeigos“ kavinė, šiandien miesto gėda.

DSC00230+

Aplinkos nepuošia ir garbės jo savininkams nedaro šalia restauruoto Šilutės dvaro esantis pastatas.

DSC00159+

Nuo Klaipėdos atvykstančius svečius pasitinka toks betoninis – medinis baisuoklis išdaužytais langais.

3 Comments on "Netvarkantys savo turto – turės mokėti brangiau"

  1. Sigita | 2016-04-28 at 10:45 |

    Seniai laikas sudrausminti tokius neatskingus savininkus.Prisiperka ir nusiraso nuo atsakomybes.Tai ne tik vaizda gadina ,bet ir labai pavojingi objektai,negi lauksim nelaimes,o tada pradesim bausti.Sekmes tvarkant musu mylima Silute.

  2. Pageidavimas | 2016-04-28 at 12:17 |

    Stankevičiau griūvančio paveldo nuotraukų pasigendu

  3. Tikra tiesa, kad žmonės turi prižiūrėti savo turimą nekilnojamąjį turtą, jis negali būti paliktas griūti, nes vėliau jo net parduoti kietiems nebus galima, ir geriausi nekilnojamojo turto brokeriai nebegalės padėti.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*