Grius ar negrius?

Šis pastatas ne tik kad nedaro garbės jo savininkams, bet kelia realią grėsmę. Šiek tiek guodžia ir gal nuo galimos nelaimės apsaugo nebent tai, kad jis atokiau takų ir retai pro jį kas vaikšto ar važiuoja. Tačiau visai netoli yra nepaprastai judri gatvė, kuria žmonės važiuoja į Ventės ragą.

Jei kas dar nesupratote ar nežinote – šis „paveldas“ – buvusios Kintų pieninės vidinė dalis. Ir stūkso jis mietelio viduryje. Pieninė jau senau uždaryta, ir apleista nyksta bei griūva tiesiog akyse. Jei paradinę pastato pusę savininkai bent jau sugebėjo užmaskuoti užkalę buvusius langus ir duris plokštėmis, tai kiemo dalis yra tiesiog žodžiais nenusakoma.

Liūdniausia ir keisčiausiai, kad šitas pastatas turi ekonomiškai stiprius savininkus. Kintų pieninė buvos Šilutės pieninės dalis. Atkūrus nepriklausomybę šis cechas dar dirbo. Greičiausiai pasikeitus gamybos technologijoms bei ėmus skaičiuoti pinigus, pienininkams iš Šilutės nebeapsimokėjo čia perdirbti pieną. Kintų cechas buvo uždarytas.

Pradžioje buvo nuardytas didžiulis kaminas, vėliau išvežti įrengimai. Po to pastatas iš esmės paliktas likimo valiai.

Negalima sakyti, kad niekas nieko nedaro, t.y. neragina pienininkų susitvarkyti. Apie tai ne kartą su savininkais ABF „Šilutės Rambynas“ vadovais yra kalbėjęs Kintų seniūnas Antanas Kližentis. Šilutės rajono savivaldybės taryba yra padidinus nekilojamo turto mokesčius apleistiems pastatams. Šiais metais vietoje 2 procentų jo vertė yra padidinta iki 3 procentų. Tačiau kol kas tai neveikia. Praėjusią savaitę A.Kližentis sakė, kad pienininkai žadėjo iki liepos 1 dienos pastatą nugriauti. Tačiau jau ne kartą girdėjus panašių pažadų, dideliu optimizmu ši situacija nekvepia. Liko dvi savaitės – visi laukia.

Kitoje Kintų vietoje dar vienas garbės mieteliui nedarantis „paveldo“ objektas. Tai buvusi miestelio centrinė katilinė. Ji taip pat apleista ir kelia realią grėsmę. Savininkai į raginimus susitvarkyti taip pat nereaguoja. Tuo tarpu aukštas kaminas vis labiau ir labiau skyla, ir kažin ar didelės audros reikės, kad jis imtų nugriūtų.

Taip šiais laikais atrodo kai kurie nekilnojamo turto objektai. Vargiai ar juos reikia vadinti tik apleistais. Jie greičiau jau grėsmę visuomenei keliantys. Todėl vertimas juos tvarkyti turėtų būti ne tik seniūno rūpestis.

DSC00072

ABF „Šilutės Rambynas“ nuosavybė.

DSC00083

ABF „Šilutės Rambynas“ nuosavybė.

DSC00087

ABF „Šilutės Rambynas“ nuosavybė.

DSC00101

ABF „Šilutės Rambynas“ nuosavybė.

DSC00105

ABF „Šilutės Rambynas“ nuosavybė.

Grius_negrius_kaminas

Grėsminga buvusi Kintų katilinė su pavoju keliančiu kaminu.

Be the first to comment on "Grius ar negrius?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*