Aukščiausias vaikų daželio auklėtojas, klasės vadovas bei pedagogas dirba Kintuose   

Kintai, ko gero, viena iš tų nedaugelio Šilutės rajono vietų, kurioje gyventojų skaičius didėja. Tai matosi ir iš plečiamo vaikų darželio – nuo ateinančių mokslo metų bus atidaryta dar viena grupė.

Akiai labai neįprasta, kad vienas iš to darželio auklėtojų yra vyriškis Laimondas Taroza. Prieš keletą metų iš Klaipėdos į Kintus persikėlęs vyras pradžioje ėmė dirbti Kintų daugiafunkciame centre, vėliau jis tapo vienu iš Kintų pagrindinės mokyklos darbuotoju. Vienos iš jo dabartinių pareigų – Kintų pagrindinės mokyklos ikimokyklinės ugdymo grupės auklėtojas. Ir šias pareigas L.Taroza eina jau pusantrų metų.

Kelias auklėtojo link

Saugiškis Laimondas Taroza – studijavo netrukus po nepriklausomybės atkūrimo atidarytame Klaipėdos universitete. Pasirinkta ir studijų metu įgyta specialybė buvo jungtinė: jis tapo vaikų darželio auklėtoju, pradinių klasių bei kūno kultūros mokytoju. Paklaustas, kodėl būtent tokia studijų kryptis, svarstė, kad tuomet nebūta tiek daug lengvai pasiekiamos informacijos, kaip kad yra dabar. Kaimo mokyklėlėje nežinota, kur kas daugiau yra. O anksčiau mokytojo specialybė buvo labai aiški, žinoma ir pakankamai vertinama. Be to, pirmas mokytojas Petrelių pradinėje mokykloje buvo vyras, pavarde Zūbė.

Įgijus bakalauro diplomą, toliau familistikos magistratūros studijų laipsnį tame pačiame Klaipėdos universitete, kur gilinosi į šeimos santykius, įgyta papildomų psichologijos žinių.

dek-2

Aukščiausias vaikų darželio auklėtojas L.Taroza.

Su mažais vaikais teko dirbti dar bestudijuojant – ir praktikų metu, ir vėliau papildomai dirbant privačioje pradinėje mokykloje. Tad koks yra darbas su mažyliais puikiai suprato, nors toliau dirbo kitur: buvo priimtas į Klaipėdos universitetą dėstytoju. Pašnekovas juokėsi, kad niekada negalvojo, jog teks dirbti pagal kažkada įgytą specialybę.

Gyvenant ir dirbat Klaipėdoje (būta įvairių mėginimų ir kituose miestuose), pavargo nuo didelio tempo mieste. O Kintus žinojo nuo vaikystės, be to, čia gyvena ir dirba sesuo Jurgita. Tai ir lėmė, kad prieš porą metų atvažiavo į Kintus ir užėjęs į mokyklą pasisiūlė dirbti.

Tuo metu naujai kuriamam daugiafunkciam centrui, kuris vėliau tapo sudėtine mokyklos dalimi, reikėjo įvairių darbuotojų. Taip L.Taroza tapo kūno kultūros treneriu. Lygiai dviejų metrų ūgio sportiškai sudėtam vyrui tai buvo nesudėtinga.

Darželio auklėtojas, klasės vadovas ir psichologijos mokytojas

Praėjusių metų pradžioje į motinystės atostogas išėjo darželyje dirbanti auklėtoja. Kas ją pakeis  ilgai ieškoti Kintų pagrindinės mokyklos direktorei Astai Gužauskienei nereikėjo – reikėjo tik pakalbėti su tam tinkamą išsilavinimą turinčiu Laimondu. Pastarasis priėmė iššūkį ir tapo antruoju ikimokyklinės ugdymo grupės auklėtoju. Šiandien jis patenkintas pasiūlymu ir pasirinkimu

Nuo ateinančio rudens turėtų būti pasikeitimų, nes atidarius dar vieną grupę, daugiau darbo klius ir L.Tarozai. Kol kas dar visi darbai dėliojasi ir galutinai viskas taps aišku tik rudenį. Žinoma dabar tiek, kad antroji 5–6 metų Kintų jaunikaičių ir merginų grupė bus antrame aukšte. Drauge taip pat dirbs ir priešmokyklinės grupės mokytoja.

Laimondas

Esant reikalui L.Taroza padeda kūno kultūros mokytojai.

Iki ateinant po pietų į daželį pas mažuosius kintiškius L.Taroza dirba psichologijos mokytoju Kintų pagrindinėje mokykloje. Jis taip pat, pagal nuo šių metų mokykloje pradėtą savotišką eksperimentą, dabar jau buvusių aštuntos bei devintos klasių auklėtojas. Turintys reikalų su mokykla turėtų žinoti, kad tai sudėtingas paauglystės laikotarpis. Tad papildomų psichologijos žinių turinčiam pedagogui daug paprasčiau reaguoti į galinčius kilti (ir kylančius) iššūkius.

Neseniai Kintų pagrindinei mokyklai vadovaujanti direktorė A.Gužauskienė mokslo metų pradžioje pasiūlė kolektyvui paeksperimentuoti. Iki šiol klasių vadovais buvę dalykininkai buvo pakeisti kitais pedagogais. Vienas jų ir yra L.Taroza. Ar pasiteisins tokie pokyčiai turėtų paaiškėti dar po metų. Tačiau jau dabar aišku, kad kilus paauglystės (kitoms taip pat) problemoms nedalykininkas klasių vadovas jas gali spręsti negaišdamas pamokos laiko.

Taip dirba ir jaunąją Kintų kartą ugdo bei kylančias problemas sprendžia aukščiausias (vargiai ar daug tokio ūgio vyrų vaikų darželių auklėtojų yra) pedagogas Laimondas Taroza. Jam šitas darbas mielas, tad jau nuo šios vasaros Laimonas tampa tikru Kintų gyventoju, nes iki tol čia atvažiuodavo tik dirbti.

Šiek tiek apie Kintų darželį

dek-3+

Ilgametė ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtoja D.Kaunienė.

Jis po ilgo laiko vėl buvo atidarytas 2009 metų vasario 6 dieną. Labai gerai tai prisimena nuo to laiko auklyte dirbanti Zita Sakienė, nes į darbą ji buvo priimta prieš mėnesį per „Tris karalius“ – sausio 6 dieną. Nuo tos dienos taip pat dirba ir auklėtoja Daiva Kaunienė. Per tuos metus dirbo ir daugiau darbuotojų, tačiau tik šios dvi čia nuo pat darželio, tiksliau ikimokyklinės ugdymo grupės, įkūrimo pradžios.

Tuomet darželis buvo atidarytas aktyviu tėvų prašymu, nes seniūnijoje vis daugėjo jaunų šeimų. Tam buvo visos sąlygos, nes darželis Kintuose jau yra veikęs. Kadaise uždarius darželį, jame buvo įkurdintos tuometės Kintų vidurinės mokyklos pradinės klasės. Pradėjus galvoti apie ikimokyklinės ugdymo grupės atidarymą, jos buvo pradėtos kelti į pagrindinį mokyklos pastatą.

Dabar šiame pastate dar yra ir Kintų pagrindinės mokyklos priešmokyklionio ugdymo grupė. Taip pat čia veikia ir valgykla, kurioje pietauja Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai.

Liuks

Jau visi ugdytiniai moka parodyti „liuks“.

1 Comment on "Aukščiausias vaikų daželio auklėtojas, klasės vadovas bei pedagogas dirba Kintuose   "

  1. Sigita | 2016-06-17 at 22:39 |

    Labai dziugu,kad darzelis pleciasi,Kintai auga.Esu viena is aukletoju,kurios pradejo dirbti pries darzeliui atsidarant.Smagu matyti aukletoja Daiva,suzinoti,kad auklyte Zitele tebedirba.Sekmes ir toliau.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*