Aukciono plaktukas pakeltas

Šilutės rajono savivaldybė paskelbė vasario mėnesį viešame aukcione parduodamo savo nekilojamo turto sąrašą. Pirmoje jo pozicijoje – istorinis pastatas Šilutėje, Lietuvininkų g. 36, buvusio arklių pirklio namai, kuriame nuo pokario iki neseno laiko buvo įsikūręs Šilutės muziejus. Perkėlus jį rekonstruotą Šilutės H.Šojaus dvarą, Šilutės rajono valdžia nusprendė jį privatizuoti. Iš seno įpratimo jis tebevadinamas muziejaus pastatu – taip nurodyta ir aukciono sąraše.   

Privatizacijai ilgą laiką priešinosi miesto visuomenė. Buvo manoma, kad šis pačiame miesto centre esantis pastatas bei žalia jo erdvė, galėtų tarnauti miesto žmonėms. Čia galėjo būti įsikūrusios miesto bei rajono nevyriausybinės organizacijos. O jo kieme galėjo būti rengiami įvairūs susitikimai bei vykti renginiai. Dar anksčiau buvo manančių, kad kaip tik istoriniame ir akį traukiančiame Šilutės centre esančiame pastate galėtų veikti Šilutės turizmo informacinis centras. Dabar jis įsikūręs drauge su Šilutės muziejumi H.Šojaus dvare.

Tačiau visai tai tebuvo tik visuomenės norai, kuriuos Šilutės rajono valdžia manė esant nesvarbiais. Juo labiau, kad buvęs Šilutės muziejaus pastatas reikalauja rimto remonto – reikia tvarkyti stogą, perdengimus, grindis. Jis šildomas krosnimis, čia nėra kanalizacijos bei kitų patogumų. Tad jo remontas bei pritaikymas tolimesnei veiklai iš valdžios reikalautų nemažų pastangų, toliaregiško požiūrio ir, žinoma, ne tokių jau mažų investicijų. Skolose paskendusiai Savivaldybei tai būtų papildoma našta. Tad buvo nutarta pasukta lengviausiu keliu – pastatą privatizuoti.

Tad tie, kurie turi bent 150 tūkstančių eurų (pradinė kaina), gali registruotis Šilutės rajono savivaldybėje, atlikti privalomas procedūras ir vasario 20 dieną 10 valandų 15 minučių bandyti susigrumti atvirame aukcione įsigyjant istorinį statinį. Paskelbtame šio parduodamo objekto aprašyme nurodyta, kad mažiausias keliamas kainos didinimo intervalas – 100 €.

Kaip rodo gyvenimiška patirtis, yra ne vienas labai puikiai privatizuotų ir naujam gyvenimui prikeltų pastatų pavyzdžių. Deja, yra pasitaikę ir labai blogų atvejų. Ar net labai liūdnų nutikimų…

Iš viso tame vasario mėnesio sąraše ketinama parduoti 11 nekilnojamo turto objektų.

1 Comment on "Aukciono plaktukas pakeltas"

  1. Arūnas | 2018-01-05 at 10:20 |

    gaila, kad taip paprastai paleidžiamas turtas, kuris priklauso visiems šilutiškiams, buvo galima jį pritaikyti bendruomenės poreikiams, padaryti edukacinę erdvę mokiniams ar trečio tūkstantmečio universitetą. Dailės mokyklos pastatas jau parduotas, kas toliau mieli tautiečiai :)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*