Ar projektuojamas MAXIMA prekybos centras sujauks investicijas Šilutėje?

Balandžio 11 dieną baigėsi įstatymais numatytoms procedūroms skirtas laikas, kurių metu visuomenė, susipažinusi su rengiamu projektu, galėjo teikti savo siūlymus. Šis projektas – tai naujas MAXIMA prekybos centras Šilutėje, Miško, Geležinkelio, Cintjoniškų bei Sodų gatvių ribojamame kvartale. Šios teritorijos savininkas yra UAB „Žibai“. Ji ir yra šio projekto užsakovas.

Naujas prekybos centras

Didieji prekybos centrai Lietuvoje jau senai taiko tokią praktiką – nuomojasi, dažnu atveju, pagal jų reikalavimus specialiai jiems ir statomus, pastatus. Panašu, kad taip yra iš šiuo atveju, nes šiuo projektinius siūlymus šilutiškė UAB „TS Projects“ parengė UAB „Žibai“ užsakymu. O ten ir kalbama apie minėtą prekybos tinklą.

Visuomenei susipažinti skirtame dokumente yra skelbiama, kad 24078 m2 teritorijoje, prekybos centro pastatas užims 2963 kvadratinių metrų. Numatytos kelios erdvės automobilių parkavimui atvykusiems pirkėjams. Taip pat ten nurodyta, kad bus griaunama dalis dabar toje teritorijoje esančių pastatų. Suplanuoti du įvažiavimai į šį prekybos centrą – iš Cintjoniškių ir Geležinkelio gatvių. Turėtų būti patogu ir važiuotiems, ir Jaunimo alėjos bei Melioratorių kvartale gyvenantiems šilutiškiams.

Po šio visuomenei su rengimu projektu susipažinti ir pareikšti pastabas skirto etapo, turėtų prasidėti projekto rengimas techniniams statybos reikalams. Labai tikėtina, kad šis prekybos centras, kaip yra matyta iš daugybės panašių pavyzdžių, bus statomas greitai ir netrukus jau galės pakviesti ir pirkėjus.

Tačiau…

Praėjusių metų vasarą Šilutės rajono savivaldybei pagaliau pavyko pritraukti investuotojus, kurie imtųsi statyti naująją Šilutės autobusų stotį. Džiugiausia, kad šį gan apleista Šilutės miesto dalis (ir sritis) bus sutvarkyta neišleidus nei vieno mokesčių mokėtojų euro cento. Pagal Lietuvoje jau veikiantį verslo modelį, privatūs investuotojai stato autobusų stoties pastatą su prekybos centru. Jį nuomoja kuriam nors iš prekybos tinklų. Per eilę metų taip ir atsiperka investicijos į sutvarkytą teritoriją bei naująjį pastatą, nes savivaldybės tą teisę už naująją objektą ir perleidžia investuotojui. Taip numatyta ir mūsų atveju.

Tačiau šiuo atveju investicijų į naująją Šilutės autobusų stotį reikės daugiau, nes ji numatyta dabartinėje autobusų parko vietoje Tilžės gatvėje. Tad pradžioje reikės pastatyti ir pagal savivaldybės reikalavimus įrengti bei iš tos vietos iškelti dabar čia esantį autobusų parką. O jau po to – statyti autobusų stotį. Tai, suprantama, papildomas laikas ir papildomi pinigai. Savo ruožtu – tai ilgina investicijų atsipirkimo laiką.

Tačiau dabar gali kilti problema (gal sunkumai?). Šiaip jau Šilutės atstumais netoliese – arčiau nei kilometras – Miško gatvėje projektuojamas jau minėtas MAXIMA prekybos centras. Labai tikėtina, kad kaip ir bet kuris verslo atstovas, taip ir prekybos tinklai, vertina aplinką, kurioje galimos investicijos. Tad ar mūsų mieste, net su atvažiuojančiais, bus tiek pirkėjų?

Tai gali sujaukti planus UAB „Projestos projektai“, kurie po neeilinio praėjusių metų rugpjūčio 18 dieną vykusio Tarybos posėdžio, iš dviejų kandidatų buvo pasirinkti kaip šio projekto investuotojas Šilutėje. (Apie tai „Šilainės kraštas“ rašė 2016-08-23 „Sprendimas priimtas – autobusų stotį statys „Projestos projektai“).

O čia belieka tik traukioti pečiais: UAB „Žibai“ vadovas ir savininkas, naujojo prekybos centro Šilutėje statytojas, yra Šilutės rajono savivaldybės tarybos politinės daugumos atstovas, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas. Sprendimas pasirenkant UAB „Projestos projektai neeiliniame tarybos posėdyje buvo priimtas tik politinės daugumos balsais. Opozicija balsavime – sprendimo priimame – tuomet atsisakė dalyvauti.

4 Comments on "Ar projektuojamas MAXIMA prekybos centras sujauks investicijas Šilutėje?"

  1. Arvydas | 2017-04-19 at 06:26 |

    Manau. kad jau sujaukė …

  2. .. ilgai dar gausiu į Klaipėdos Lidl važinėti :(

  3. Vartotojas | 2017-04-20 at 11:30 |

    Bus sutvarkyti abu miesto galai. Konkurencija tik į gerą. Būsimo Lidl vieta daug geresnė.

  4. Nesujaukė. Bus pastatytas Šilutėje „Lidl“ su autobusų stotimi. Taigi, praėjus ši tiek daug laiko, daug kas ir pasikeitė autobusų parko teritorijoje. Ir vaizdas negrįštamai keičiasi.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*