Pasivaikščiojimas Bijūnų parke Žalpiuose

Paskutinę gegužės savaitę, esant karštiems orams, gausiai sužydėjo bijūnai. Tikra spalvota jūra jų banguoja šalia kelio į Sartininkus Žalpių kaime (už Degučių). Jų puoselėtoja Lina Šedienė kviečia apsilankyti ir pasidžiaugti nuo seno mūsų darželiuose augintomis ir naujai išvestomis įspūdingo grožio bijūnų rūšimis.

Pamačiusi kvietimą, nedelsdama susiruošiau pasivaikščioti bijūnų parko takeliais, nes jau ir anksčiau buvau apie jį girdėjusi. Įžengus į parką pirmiausiai į akis krenta siūbuojanti spalvinga bijūnų jūra: ir tik vienas kitas jau peržydėjęs krūmelis, tad norintiems pasidžiaugti, reikėtų paskubėti.

Pasitikusi šeimininkė Lina papasakojo, kad bijūnus augina jau penketą metų. „Gyvename kaime, tad reikėjo galvoti, kuo užsiimti, kas būtų reikalinga ne tik mums, bet ir aplinkiniams. Iš pradžių auginome gėles ir daržoves. Pirmuosius nedidelius bijūnų krūmelius parsivežėme iš įvairių Lietuvos augintojų. Pirmais metais reikėjo neleisti žiedams skleistis, kad gausiau žydėtų kitais metais, tačiau buvo įdomu, kokie žiedai. Sugalvojau, kad juos sodindama kursiu mandalą – bus ir tvarkinga, ir iš viršaus bus gražu – dabar taip madinga fotografuoti dronais“.

Akys nubėga žydinčių bijūnų lauku, stabteliu prie viduryje lauko stovinčio ir gaivą teikiančio fontano, o tu net nežinai, prie kurio krūmelio ilgiau stabtelėti – visi pilni tokių gražių žiedų. Prisimindama pradžią, Lina pasakojo: „Pirmiausia savo viziją nupiešiau ant popieriaus, o vyras Arūnas ornamentus – lysves kūrė lauke. Ir tada pradėjo žydėti tvarkingai susodinti krūmeliai.  Kasmet jie didėja, žiedų gausėja. Džiugu, kad atvykę žmonės fotografuojasi, džiaugiasi mūsų įdėtu triūsu“.

Įpratę matyti rausvus ir baltus, gausiai žydinčius bijūnų krūmus, čia atvykę žmonės gali pamatyti įvairiausių spalvų išvestinių bijūnų rūšių: geltonų, oranžinių, baltų, bordo ir kitų spalvų. Šiuo metu iš viso parke auga 1000 bijūnų krūmelių.

Lankantis bijūnų parke, negalima nepastebėti išpuoselėtos šeimininkų sodybos, kurią supa didžiulis šilauogių laukas, netoliese esantis tvenkinys vasarą teikia gaivą, o prie namų kvapą skleidžia jau pražydęs jazminų krūmas bei daugybė gėlių. Mat šeimininkai didžiuliuose šiltnamiuose ir šiandien augina lauko ir kapams skirtas gėles. Norintys pasipuošti savo namų balkonus, atnaujinti gėles ant artimųjų kapų, pasipuošti kiemus yra kviečiami užsukti į Šedžių sodybą.

Netruko prabėgti laikas vaikštant po gražų bijūnų  parką, skleidžiantį nuostabų kvapą. Tikiuosi, kad įspūdžiai išliks iki kitų metų, ir vėl norėsis čia sugrįžti.

Be the first to comment on "Pasivaikščiojimas Bijūnų parke Žalpiuose"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*