Poezijos popietė ant laiptų

Dar neišblėso gražiausios Poezijos pavasarėlio Švėkšnoje akimirkos, o Šilutės TAU „Vėdryno“ literatės susibūrė gražiame Šilutės Profesinio mokymo centro vidiniame  kiemelyje prie laiptų palydėti pavasario ir pasitikti vasaros, skaitydamos eiles. Čia skraidė ne tik Poezijos paukštė, bet skambėjo ir muzika.

Nueinančiam pavasariui

Renginį pradėjo Zina Kuzminskaitė, padeklamuodama Salomėjos Nėries eilėraštį „Pavasaris“. Tokį subrendusį, pražydusį ir meile, ir džiaugsmu, nerimu užburiantį kiekvieno širdį regime pavasarį dabar, kai jis ruošiasi užleisti vietą vasarai. Bet iki dabar gana ilgas kelias – kaip ilgai mes jo laukėme: skambėjo eilėraščiai apie potvynį, niūrias šalto lietaus dienas, pražydusias magnolijas ir ievas bei alyvas.

Poezijos popietės moderatorė Irena Arlauskienė kalbėjo, kad to žydinčio pavasario mums visada per mažai, gal dėl to į gegužę sudėjome ir pačias gražiausias šventes. O viena iš jų – tai Motinos diena. Eiles, skirtas mamai, skaitė Aldona Sapronaitienė, Vida Tarozienė ir Birutė Morkevičienė. Skaitomas eiles palydėjo Rimanto Stankevičiaus, dažno mūsų renginių svečio, smuiku griežiama melodija.

Su apgailestavimu kalbėjome, kad kita pavasario šventė, deja, šiemet gal kiek per mažai akcentuota – 120 metų nuo spaudos grąžinimo. Kalba, raštas, knyga taip pat susiję su motina – tai ji mokė mus kalbėti, rūsčiais carinės priespaudos metais mokė skaityti elementorių, globojo sūnus ir dukras knygnešes, mokė liaudies dainų. Skambėjo eilėraščiai, skirti kalbai, dainavo ir grojo Tatjana Petravičienė.

Tęsdama pokalbį apie šventes, Irena priminė, kad lietuviai nuo seno mokėjo sutarti su visais Žemės ir Dangaus dievais. „Dažnai pasidžiaugiame, kad turime deivę Laimą, lemiančią mums gyvenimo pilnatvę. O štai kita dievybė, kokią turėjo kiekviena iškili senovės tauta: graikai –Afroditę, romėnai – Venerą, o mes, lietuviai – Mildą, meilės deivę. Jos šventės diena t.p. pavasarį – gegužės 13-tą dieną“, – tęsė pasakojimą renginio vedėja. Skambėjo eilėraščiai apie meilę. A. Sapronaitienė perskaitė keletą Dalios Žibaitienės ir Nijolės Marytės Šerniūtės eilėraščių.

Muzikos paliesti

Skaitomų eilėraščių fone skambėjo Tatjanos atliekamos melodijos ir dainos. Tatjana taip pat nuolatinė mūsų susitikimų palydovė, visada mokanti parinkti melodiją, atitinkančią eilėraščio nuotaiką. Renginio metu nuskambėjo dainos premjera. Tatjana sukūrė melodiją Vidos Tarozienės eilėraščio žodžiams ir pristatė susirinkusiems. Skambančios melodijos į mūsų renginį atviliojo dar vieną svarbų svečią – tai Rimanto brolį Saulių Stankevičių, kuris padovanojo mums keletą savo ypatingų knygų – „Šilutės krašto atvirukai“.

Nuoširdi  padėka

Ypatinga padėka Profesinio mokymo centro darbuotojoms, pavaduotojai Irenai Sudeikienei už priėmimą – gražiai papuoštą aplinką, gaiviuosius gėrimus ir gardžius pyragus. juk ne kasdien kepame pyragus su rabarbarais. Tokią karštą dieną buvimas eglių pavėsyje gražiame uždarame kiemelyje buvo tikra atgaiva. Ačiū visiems, dalyavusiems mūsų poezijos popietėje.

Tikimės, kad tai ne paskutinė poezijos popietė šią vasarą.

Be the first to comment on "Poezijos popietė ant laiptų"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*