Šilutę puoš parbrendantieji iš potvynio  (NUOTRAUKOS) (VIDEO)

Šiandien Šyšos upėje prie geltonojo tilto pasirodė šešios fantastinės šiek tiek kiškius primenančios skulptūros ant kojūkų. Panašu, kad jos grįžta į miestą iš pavasarinio potvynio, kuris ilgokai buvo nuo pilnaverčio gyvenimo atkirtęs Rusnės salos žmones.   

Šios figūros – Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus moksleivių darbai. Projektą su šio sumanymo autoriumi Andriumi Sirtautu bei kitais šios mokyklos mokytojais vyresniųjų šios mokyklos klasių „dailiokai“ rengė nuo Naujųjų metų. Šiandien A.Sirtautas su kolege Živile Skirkevičiene, Meno mokyklos dailės skyriaus vedėju Arnoldu Miluku bei mokyklos darbuotoju Robertu Šarlioku, talkinant būriui miestiečių ir pastatė Šyšos upės viduryje.

Miestiečių talkos prireikė ne tik laivui reikiamoje vietoje prilaikyti: bekalant po vandeniu nusprūdo viena metalinė „skulptūros koja“. Beliko kažkam panerti ir tą vamzdinę koją iškelti. Šios misijos ėmėsi Algis Petravičius.

Tokias skulptūras potvynių krašte pastatyti A.Sirtautas sakėsi sumanęs prieš keletą metų. Tačiau tokia galimybė dėl kitų darbų atsiradusi tik šiais metais. Idėjos autorius kalbėjo, kad pirminis sumanymas buvo tuos ant kojūkų per vandenis keliaujančius ėjikus pastatyti toje vietoje, kur kelią į Rusnę apsemia ir nuo likusio pasaulio atskiria potvynio vanduo. Tačiau bus neblogai joms ir čia iki rudens pabūti, nes pro šį upės vingį visi važiuoja į Rusnę.

Pabaigę skulptūrų „apgyvendinimo“ upėje darbus mokytojai kalbėjo, kad dailininkai gali sukurti, tačiau be kitų pagalbos dažnai negali baigti savo sumanymo. Tad šių originalių skulptūrų idėjos autorius ir jos įgyvendintojai dėkoja jų sumanymu patikėjusiems ir paramą skyrusioms įstaigoms ir organizacijoms. Tai AB „Šilutės baldai“, UAB „Kavesta“, Šilutės miškų urėdija, Nemuno deltos regioniniam parkas, Šilutės uosto kapitonas Vaidas Pavilonis.

Kol A.Sirtautas su kolegomis Šyšos upėje statė skulptūras, atėjo patvirtinimas, kad jis laimėjo Savivaldybės administracijos skelbtą ženklo, nurodančių atstumą nuo Šilutės rajono savivaldybės iki užsienio partnerių savivaldybių, idėjos konkursą. Jis pasiūlė nuotoliu žymėti žvejiškomis plūdėmis.

A.Sirtauto pasiūlymas žvejiškomis plūdėmis žymėti atstumus iki draugų.

A.Sirtauto pasiūlymas žvejiškomis plūdėmis žymėti atstumus iki draugų.

3 Comments on "Šilutę puoš parbrendantieji iš potvynio"

  1. Dovilė | 2017-05-24 at 20:03 |

    Tos žvejo plūdės atrodo tikrai įspūdingai :) Sveikinimai autoriui!

  2. Aušra | 2018-07-13 at 09:33 |

    Labai sužavėjo ir zuikiai ant kojūkų, ir plūdės kelio žiede. Ačiū kuriantiems!

  3. Pranas | 2019-02-27 at 23:58 |

    A. Sirtautas panašus į tėvą P, Sirtautą, buvusį fizikos mokytoją

Leave a comment

Your email address will not be published.


*