Rusniškiai neplaukti negali. Kviečia prisijungti  (NUOTRAUKOS) (VIDEO)

Nuotrauka iš filmuko „Rusnės piligrimai“.

Rusniškis Kęstutis Laukevičius yra pastatęs ne vieną senaisiais laikais Nemuno deltos bei Kuršių marių vandenis skrodusį laivą. Nesenai susidomėjo ir kitų šalių patirtimi ir, iš bendraminčio buriuotojo Kastyčio Bartusevičiaus gavęs brėžinius, pastatė portugališką dory laivelį. Jis tuose kraštuose buvo naudojamas žūklaujant.

Pats ne kartą plaukiojęs įvairiais maršrutais po Nemuną, Kuršių marias šįkart su bendraminčiais – žinomu piligrimu Pauliumi Kučinsku bei Gintu Litinsku – nusprendė išbandyti naują laivą ir maršrutą. Be to, buvo įdomu dar kartą patirti plaukimo malonumą bei įsitikinti, ar smagu šiuo keliu plaukti.

Nors vandens maršruto kelias, iš pirmo žvilgsnio, ir netolimas, ir automobiliu, esant galimybei, galėtų būtų įveiktas per keletą valandų, tačiau irkliniu laivu plaukiant tam prireikė šešių parų. Tačiau, sakė K.Laukevičius, keliautojai patyrė puikių įspūdžių.

K.Laukavičius su bendraminčiais ekspediciją pradėjo nuo Rusnėje, prie savo sodybos, įrengtos prieplaukos. Iš čia jie leidosi žemyn Pakalnės upe. Išplaukę į Kuršių marias suko link Ventės rago. Toliau vyrai irklavo palei marių krantą iki Drevernos. Čia tokiu pat vardu pavadinta upe įplaukė į karaliaus Vilhelmo kanalą. Juo ties Lankupiais išplaukė į Minijos upę. Toliau ja bei Krokų lanka bei Aukštamalos upele įplaukė į Nemuną ir pasuko link pradinio taško Pakalnės upėje. Visur grožėjosi gamta, lankė draugus bei bendraminčius, aptarinėjo maršrutą.

Išbandę savo pastatytą portugališką dory laivą bei patį plaukimo maršrutą, K.Laukevičius rekomenduoja norintiems išbandyti savo jėgas ir patirti plaukimo malonumą. Ir tam, pasirodo, visai nebūtina vykti į Portugaliją. Plaukimo malonumą galima patirti ir su Rusnėje.

Plaukimo metu vienas iš šios ekspedicijos dalyvių filmavo jų kelionę. Visa tai vėliau sudėjo į filmuką, kurį ir siūlome pažiūrėti.

Ekspedicijos nuotraukos iš filmuko „Rusnės piligrimai“.

Be the first to comment on "Rusniškiai neplaukti negali. Kviečia prisijungti"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*