Gervių kasmet vis labiau daugėja

Tikrai ne vienas važiuojantis automobiliu pastebėjo, kad ėmė daugėti gervių. Nebesibaikštydamos pravažiuojančių automobilių jos ramiai stovi laukuose poromis. Šį rytą teko pastebėti jas gražiai bendraujančias su gandrais – toks nemažas būrys šių ilgakojų paukščių šįryt būriavosi netoli Švėkšnos.

Paklaustas apie šiuos paukščius Ventės rago ornitologinės stoties vadovas Vytautas Jusys sakė, kad gervės tampa įprastu ir nieko nestebinančiu mūsų kraštų paukščiu. Jų daugėjimas pastebimas jau kone dešimtmetį. Kai kurie ūkininkai net norėtų šiuos paukščius pradėti mažinti. Nors gervės ir nelesa pavasarinių želmenų, tačiau iš dirvos išrankioja grūdus. Jos gyvena šlapiose vietose, lizdus įsirengia ant kyšančių kupstų, o į laukus atskrenda maitintis.

Kalbėdamas apie šį rytą pastebėtą bendrą gandrų ir gervių būrį, ornitologas sakė, kad greičiausiai tai buvo praskrendančių paukščių būriai, kurie sustojo čia pasilsėti bei pasimaitinti. Šiaip įprastas vaizdas laukuose turėtų būti pora gervių. Tai liudytų, kad jos netoli turi susisukusios lizdą. Gandrai, kaip žinia, gyvena aukštai sukrautuose lizduose. Šiuo metu jie sugrįžta į savo lizdus.

gerves

Gervių ir gandrų pokalbis balandžio 4 d. prie Švėkšnos.

gerves-2

Be the first to comment on "Gervių kasmet vis labiau daugėja"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*