Prasmingai paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena 

Ir vėl,/ Ir vėl/ Į savo kalbą/ Atsigręžkim./ Nulenkim galvas/ Mažvydui ir Donelaičiui,/ Padėkime gėlių Maironiui/ Ir nepamirškime/ Sava tarme šnekėti.
B. M.

Gegužės 7 d. Šilutės pirmojoje gimnazijoje jau trečiąjį kartą vyko rajoninė 8-12 klasių mokinių, mokytojų ir bibliotekininkų literatūrinė – kūrybinė konferencija ,,Gyvenu su knyga“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. 

Buvo sugiedotas gimnazijos himnas (solo Goda Džalagonija, Vygantas Stoškus, gitara).

Konferencijos vedėjai – Austėja Baltrušaitytė ir Laurynas Lindžius – puikiai moderavo renginį. Vienas po kito į sceną kilo konferencijos dalyviai. Konferencijos organizatorė Šilutės pirmosios gimnazijos mokytoja Jovita Kiaupienė pakvietė sveikinimo žodį tarti direktorę Laimą Spirgienę. Konferencijoje dalyvavo gimnazistai ir iš Švėkšnos „Saulės“, Vydūno ir Vainuto gimnazijų.

Konferencijos programa buvo įvairi, tad dvi valandos prabėgo nepastebimai. Įdomu buvo klausytis pranešimų apie perskaitytas knygas, klausytis eilių, pamatyti mokinių sukurtų filmų. Prisistatė jaunieji kūrėjai. Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir knygų skirtukais. (Prieš konferenciją vyko skirtukų kūrybos konkursas, skirtas I. Kanto 300 – osioms gimimo metinėms).

Ypač malonu dalyvauti konferencijoje buvo mums, TAU literatų sambūrio „Vėdrynas“ narėms. Jautėmės bent porai valandų sugrąžintos į mokyklinius metus (romantiškiau tariant į jaunystę). Gal dėl to truputėlį jaudinomės, skaitydamos savo kūrybos tekstus, glaustai pasakodamos apie literatūrinę sambūrio veiklą: klasikinės ir naujausios literatūros nagrinėjimą, keliones ir kalendorines šventes, praktikuojant senovinius baltų papročius, naujausias „Vėdryno“ knygas ir kt. Tačiau labiausiai džiaugėmės, kad su mumis bendrauja ir bendradarbiauja ne tik gimnazijos lituanistės, bet ir kuriantys eiles mokiniai, „Dryžuotojo šaliko“ aktoriai. Labai šviesų įspūdį paliko konferencijos dalyvių organizuotumas, šiltas ir jaukus bendravimas, aukštos kultūros klausytojų auditorija. Užvėrėme gimnazijos duris tikėdamos, kad Lietuva turi ateitį – besimokantį jaunimą. Konferencijos dalyviams ir organizatoriams už prasmingą veiklą dėkojo Šilutės rajono Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Nijolė Rimkuvienė.

Ačiū organizatoriams už pakvietimą.

Be the first to comment on "Prasmingai paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*