Poetiniai Vasaros skaitymai Agluonėnuose

Birželio 28-ąją jau 35-ąjį kartą pakviesti į vasaros skaitymus Agluonėnuose susirinko poetai iš Gargždų, Klaipėdos, Šilutės, Švėkšnos, Skuodo, Plungės, Mažeikių, Rietavo, Kelmės…

Agluonėnai – juose esanti etnografinė sodyba, dabar ir vėjo malūnų muziejus, ir poezija, ir dainų melodijų vingiai, ir plačialapiai klevai, ir, svarbiausia, sklandantis poetinis žodis kaip paukštis Klaipėdos ir Šilutės kraštų platybėse.

Skaito Birutė Morkevičienė.

Nors visoje Lietuvoje tvyrojo trisdešimties laipsnių karštis, Agluonėnuose, etnografinės sodybos klojime, buvo pakankamai gaivu. Susirinkusiuosius pasveikino Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė. Vėliau iš karštų širdžių liejosi poezijos posmai… Eiles skaitė ir gausios literatų klubų komandos, ir pavieniai skaitovai. Džiugu buvo gyvai pamatyti Sauliaus Grinkevičiaus eilėraščių knygą „Slėpiniai“, laimėjusią nominaciją „Gražiausia Klaipėdos knyga“. Gera ir gaivu po aukštais plačialapiais klevais ir liepomis, kur po pirmos dalies skaitymų skambėjo puikios bardo ir atlikėjo, aktoriaus iš Klaipėdos Gyčio Šimelionio atliekamos dainos. Netikėtai įdomiai ir kitaip suskambo posmai, atlikėjo aprengti melodijos rūbu. Tai buvo tikrai netikėta ir labai įdomu.

Dėkojame puikiems ir darbštiems organizatoriams, Klaipėdos J. Lankučio viešosios bibliotekos darbuotojams, etnografinės sodybos šeimininkams, ačiū už tradicinę sočią košę ir taip skaniai paraugtus agurkėlius… Už tradicinį ir nepakartojamą rietaviškės Genutės atsivežtą sūrį. Ačiū už skanią lietuvišką girą, už susivežtines vaišes.

Ačiū už padėkos raštus, šventės ženkliukus, dovanas ir šiltus žodžius. Ačiū už gražų šventės vedimą.

Puiku ir malonu buvo pasimatyti su draugais poetais Danute, Sauliumi, Vincu, Jadvyga, Adele, Gerda, Janina, Birute, Danguole, Odile… Ilgai spragsėjo fotoaparatų blykstės, įamžinančios tokį gausų ir draugišką kūrėjų būrį.

„Ir nuskrido poetinis žodis,
tarsi paukštis Agluonėnų laukais,
Nutūpęs į liepos viršūnę,
pragydo posmais šiltais.
Aš žinau, susitiksim po metų,
kur taip gera draugus apkabint,
Kur linguoja džiaugsmo verpetai –
išsiliedami jausmų vilnimis…“

Liucija Jagielienė (Mažeikiai)

Be the first to comment on "Poetiniai Vasaros skaitymai Agluonėnuose"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*