Marijaus dovana Ingai – daina „Širdies baladė“  (VIDEO)

Nuotrauka iš naujojo video.

Greičiausiai nedaug kas žino, kad šilutiškis dainų tekstų kūrėjas Marijus Budraitis specialiai Ingos Valinskienės 50-mečiui skirtai koncertinei programai parašė naujos dainos „Širdies baladė“ žodžius. Aksominio balso dainininkė jubiliejui skirtame koncertiniame ture po didžiausias Lietuvos koncertines arenas šią dainą atliko drauge su Viktoru Malinausku.   

Marius Budraitis pasakojo, kad pasiūlymą sukurti Ingos jubiliejui skirtos dainos žodžius prieš keturis mėnesius sulaukė iš savo bičiulių „Vairo“ grupės muzikantų, kurie rengėsi akomponuoti šiai dailininkei jos koncertiniame ture. Jie Marijui atsiuntė naujai sukurtąją originalią melodiją, kuri iš karto jį „pagavo“. Ir per kokias tris – keturias valandas naujoji daina buvo baigta, kas šiaip nedažnai taip atsitinka. Dainos ketureilius tiesiog SMS žinutėmis Marijus iš karto Ingai ir tiesiai nusiuntė. Jai iš karto labai patiko naujoji baladė.

„Širdies baladė“ – trečia M.Budraičio daina, kurį atlieka I.Valinskienė. Ankstesnės dvi – „Žodžiai“ ir „Už jūrų marių“ – taip pat populiarios. Jos įdėtos į ankstesnius jos albumus.

„Nors esu parašęs jau šimtams dainų tekstų, – kalbėjo Marijus, – tačiau tai antroji, ypač pavykusi. Pirmoji buvo prieš keletą metų pagal latvių kompozitoriaus Raimondo Paulso melodiją sukurta ir dabar grupės „Tabasko“ atliekama daina „Ruduo“. Tai grynai klavišinis instrumentinis kūrinys, kuris tapo nuostabia balade“. Marijus sakė, kad romantinės dainos – jo arkliukas. Ir džiaugėsi, kad pamažu Lietuvos atlikėjai jį atranda ne tik kaip lengvų – „popsinių“, – bet ir kaip romantinių baladžių tekstų kūrėją. Šilutiškis sakė, kad šiuo metu jau yra sutarta su Povilu Meškėla po didžiųjų metų švenčių pradėti aptarinėti naują programą bei bendradarbiavimo galimybes.

Tai nėra paskutinė Marijaus Budraičio daina. Prieš kelias savaites „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Auksinė daina“ jos viešnia dainininkė Jūratė Miliauskaitė pristatė naujausią savo kompaktinę plokštelę. Ir padainavo vieną gražiausių savo naujųjų kūrinių „Briliantinė naktis“. Tai buvo pagal M.Budraičio sukurtą eilėraštį parašyta daina. Marijus sakė, kad Lietuvoje nedaug atlikėjų, kurie pagal eilėraščius kuria dainas. Dažniau būna atvirkščiai – tekstas rašomas pagal jau sukurtą melodiją.

O grįžtant prie Ingos ir Marijaus kūrybinio bendradarbiavimo, galima tik pasakyti, kad daug kam buvo netikėta, kai jo jubiliejiniame kūrybos ir sceninės veiklos 25 metų  koncerte – lapkričio 24 dieną – pasirodė Inga Valinskienė ir padainavo keletą dainų, tarp kurių buvo ir naujoji „Širdie baladė“. Netikėta buvo dėlto, kad keletą mėnesių prieš savo jubiliejinius koncertus ji buvo nutarusi niekur nekoncertuoti. Tačiau į Šilutę pas Marijų ji neatvykti negalėjusi. Tai buvo ypatinga padėka už Marijaus jai dovanotą dainą ir gražų bendradarbiavimą. Tuo pasidžiaugti galėjos ir į Marijaus Budraičio jubiliejinį koncertą atėję šilutiškiai.

Be the first to comment on "Marijaus dovana Ingai – daina „Širdies baladė“"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*