Tradicinio Žąsų turgaus – tautinio paveldo produkto sertifikatas – jau Pagėgiuose

Spartūs mokslo ir technologijų plėtros procesai, pasaulinė globalizacija kelia iššūkius valstybei ir tautai. Tai verčia ieškoti būdų, kaip išlaikyti lietuvių tautinį savitumą. Šiandienos modernėjančiame pasaulyje tautinis paveldas suteikia tautai originalumo ir išskirtinumo.

Sertifikatas-redag+Lietuva nuo seno garsėja keramikos, tekstilės, kalvystės, juvelyrikos dirbiniais. Į UNESCO (Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija) žmonijos nematerialaus paveldo šedevrų sąrašą įrašyta Lietuvos kryždirbystė ir kryžių simbolika, dainų šventės, sutartinės.

Šiomis dienomis kultūros centrą pasiekė Tautinio paveldo produkto sertifikatas Nr. 00813, patvirtinantis, kad Kalėdinis „Žąsų turgus“ Mažojoje Lietuvoje, kurio organizatorius yra Pagėgių savivaldybės Kultūros centras, atitinka Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų įstatymo ir tautinio paveldo produktų sertifikavimo reikalavimus.

Pagrindinis reikalavimas, kad mugė turėtų ne mažiau, kaip 75-erių metų tradiciją. Tai organizatoriams patvirtino senieji Mažosios Lietuvos gyventojai, jų unikalūs prisiminimai garso įrašuose buvo pateikti vertinimo komisijai ir yra saugomi Pagėgių savivaldybės kultūros centro archyvuose.

Džiugu, kad Pagėgių kultūros centro administracijos dviejų metų darbas, pateikiant reikiamus dokumentus LR Žemės ūkio ministerijai dėl tradicinės paslaugos (mugės) organizavimo, nenuėjo veltui ir Pagėgių kraštą garsins dar vienas išskirtinis renginys –Kalėdinis Žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. Tai tik antrasis visoje Lietuvoje renginys, turintis tautinio paveldo sertifikatą. Pirmasis sertifikuotas renginys buvo Šv. Baltramiejaus mugė (Vilnius).  Net garsioji Vilniaus

„Kaziuko“ mugė nėra sertifikuota šiuo garbingu tradicijų tęstinumo sertifikatu.

Pagėgių Kultūros centro informacija

 

Be the first to comment on "Tradicinio Žąsų turgaus – tautinio paveldo produkto sertifikatas – jau Pagėgiuose"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*