Tradiciniame „Kalėdiniame žąsų turguje Mažojoje Lietuvoje“

Astos Andrulienės nuotr.

Kasmet Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė tradicinio „Kalėdinio žąsų turgaus Mažojoje Lietuvoje“ lankytojus pasitinka pristatydama savitą, istorijos laiku atgalios kviečiančią nusikelti programą. Ne išimtis ir šie metai: Pagėgių savivaldybės kultūros centro organizuojamas Žąsų turgus – ilgamečių tradicijų ir vietinių gyventojų bei krašto svečių susibūrimo vieta, vyko 2023 m. gruodžio 16 d. ir kvietė ne tik kažką įdomaus namo parsinešti, bet ir širdis autentiškais potyriais, muzikos garsais ar smagiais patrepsėjimais pradžiuginti.

Tarpukario laikotarpio Lietuvoje madingomis aprangos detalėmis ir aksesuarais pasipuošę bibliotekininkai turgaus lankytojus pasitiko žaisminga, teatralizuota kultūrine – šviečiamąja programa „Pagėgių Valstybinė Vydūno biblioteka: istorijų sugrįžimai…“. O sugrįžta į tuos laikus, kai Čikagoje veikė „Margučio radijas“, kurio „skyrius“, specialiai Žąsų turgaus proga, vienai dienai „įsikūrė“ linksminti turgaus svetelių: čia užsukusieji turėjo unikalią galimybę sužinoti mažlietuviška šnekta skelbtas naujausias Pagėgių krašto žinias…

Dyvų dyvai ėmėsi sužnojus, kad Pagėgių seniūniją valdo nauja burmistrė, liaudyje vadinama šaltyše (seniūne). Daug susidomėjimo sulaukė ir žinia apie Pagėgių mieste įsikursiantį naują  kromą (parduotuvę) ir kitus dygstančius statinius. O kaip visiems zlastis (pavydas) ėmė sužinojus, jog vienas menškytis (žmogus) iš Pagėgių krašto dikčiai (labai) turtingu tapo.

Radijas garsiai skelbė, kad šišion (čia) esančiam Pagėgių kultūros centre nuo gruodžio 15 d. pradėjo veikti… ne kas kitas, o Žąsų muziejus! O daugiausiai liusto (džiaugsmo) sulaukė žinia, kad didžiųjų Lietuvos miestų reporteriai nutraukė (nufotografavo) šių metų Pagėgių kalėdinę eglę ir gražiausia ją pakrikštyjo (pavadino). Ne tik naujienomis dalijosi bibliotekininkai: vingiuotas, žąsų portretais pasidabinęs labirintas bei sentencijų dėlionė viliojo didelius ir mažus žąsturgio dalyvius. Nė vienas užsiėmimų dalyvis namo nepaleistas be dovanėlės. Pagėgių Vydūno bibliotekos bibliotekininkai, artėjant gražiausioms metų šventėms, kvietė įsigyti darbuotojų sukurtų eglučių ir namų dekoracijų, knygų bei cukierkų (saldainių).

Linksmybės bei šurmulys sukūrė šventinę bei ypatingą atmosferą.

Iki kitų metų!

Dalia Mankienė,
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos
vyresn. bibliotekininkė

Be the first to comment on "Tradiciniame „Kalėdiniame žąsų turguje Mažojoje Lietuvoje“"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*