TAU vėliavos šventė

Sergejaus Gvildžio nuotr.

Pastaruoju metu mūsų mieste labai daug įvairiausių renginių, švenčių. Ne visur beįmanoma suspėti. Tačiau į vakarykštį (rugsėjo 28 d. ) – Trečiojo Amžiaus Universiteto (TAU) mokslo metų atidarymą susirinko didelis būrys šilutiškių.

Universitetas Šilutėje gyvuoja nuo 2017 m. ir, atrodo, jau pribrendo laikas įforminti jį kaip savarankišką bendruomenės instituciją. Tai ateities perspektyva, bet pradžios ženklai jau matyti. Šventiniame susirinkime buvo pašventinta TAU vėliava, sugiedotas naujas himnas, pradėtas burti Alumnų klubas.

Malonu, kad tiek vėliavos simbolikoje, tiek himno žodžiuose ryškūs mūsų krašto ir miesto ženklai. Tai užtikrina, kad universiteto lankytojai (linksmai įvardinkime studentai) buriasi į savitą, bet savą miestui bendruomenę, kuri neabejinga naujovėms, žinioms, siekimu mokytis visą gyvenimą ir tobulėti. Yra polemizuojančių, kad galima ir vienam užsiimti veiklia savišvieta, tuolab, kad turime visada paslaugų internetą, nubraukus šonan tuštokus meilės romanus, rasti tikrai gerų knygų, tačiau tik universiteto paskaitos ir dalyvavimas atskirų fakultetų veikloje sudaro bendravimo sąlygas, dalijimosi galimybes, erdvę kūrybinei veiklai. TAU klausytojai nuoširdžiai dėkoja rektorei Elenai Stankevičienei, fakultetų dekanams ir prodekanams už jų vasaros darbą – jie sugebėjo nubrėžti būsimų metų darbo gaires, sudaryti paskaitų kalendorių, pasirūpinti pirmaisiais užsiėmimais.

Šventę papuošė nuostabus klasikinės muzikos koncertas – smuiku griežė Gediminas Dalinkevičius, jam fortepijonu pritarė Povilas Jaraminas. Ne šiaip sau būta muzikavimo – kaip ir dera universitetiniams renginiams, pristatydamas atliekamus kūrinius G. Dalinkevičius, taip sklandžiai sugebėjo panaudoti mums, klausytojams, svarbius psichologinius papildymus, kad susivokėme, jog klausomės muzikos ir dalyvaujame išskirtinėje paskaitoje.

Taip  prasidėjo TAU nauji mokslo metai.

Be the first to comment on "TAU vėliavos šventė"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*