Draugų iš Tangermundės viešnagė

Šilutiškiai svečius iš Tangermundės supažindino su Švėkšna. Jiems čia patiko.

Antradienį iš Vokietijos Hinricho Brunsbergo mokyklos Tangermundėje pas bendraamžius į Šilutės Pamario mokyklą, lydimų dviejų mokytojų, atvažiavo būrys moksleivių. Šis vizitas – prieš daugiau kaip porą dešimtmečių tarp šių mokyklų prasidėjusio projekto „Skirtingos kultūros – skirtingi papročiai“ dalis. Jo tikslas – padėti moksleiviams abiejose šalyse pažinti skirtingas kultūras.

Vykdant šį projektą, rugsėjo mėnesiais kasmet vieni pas kitus važiuoja į svečius. Praėjusiais metais šilutiškiai moksleiviai lankėsi Vokietijoje, o šiais metais jie pas save priima bendraamžius. Sutinkančioji pusė parengia pažintines keliones po savo kraštą, rodydami gražiausias, įdomiausias ar patraukliausias vietas. Tuo pačiu tai galimybė ir šilutiškiams moksleiviams daugiau pamatyti ir sužinoti, nes dažnoje vietoje yra rengiamos ir pažintinės pamokos.

Taip išvykos į Trakus bei Vilnių metu, projekto dalyviai lankysis šokolado muziejuje, kur bus surengta pamoka „Šokolado gamyba ir degustacija“. O Palangoje vyks pažintinė pamoka „Gintaro gaudymo paslaptys“.

„Moksleiviai vieni pas kitus gyvena šeimose. Tokiu būdu mezgasi draugystė, kuri tęsiasi ir jiems užaugus“, – sakė Šilutės pusės šio projekto vadovas Helmutas Vaškaitis. Jo kolegė Regina Meškauskienė, dalyvaujanti šiame projekte nuo pat jo pradžios, pridūrė, kad šis projektas Šilutės Pamario mokykloje populiarus, nes jo dalyviai vyksta į Vokietiją, susipažįsta šia šalimi, jos kultūra. O projekto metu neina į pamokas…

Draugystė su šiuo Rytų Vokietijos miestu prasidėjo dar 1994 metais, kuomet į Šilutę atvyko svečių iš Tangermundės. Šilutės evangelikų – liuteronų kunigas Ernstas Roga pasiūlė mokytojams susipažinti su svečiais. Tuomet ir gimė mintis pradėti bendrą projektą, kurio metu ir Lietuvos, ir Vokietijos bendraamžiai galėtų pažinti vienas kitą. Jau kitais, 1995 metais, į Vokietiją išvyko pirmoji trylikos šios mokyklos mokinių ir dviejų mokytojų delegacija. Dar kitais metais į svečius pas šilutiškius atvyko bendraamžiai iš Vokietijos.

Be the first to comment on "Draugų iš Tangermundės viešnagė"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*