Švėkšniškių dovanos Lietuvai

Renginių gausa, švenčiant Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, stebino ne vieną. Tačiau tiek kokybiškų, informatyvių bei smagių renginių seniai, kuris miestas ar kaimas beturėjo. Nuo Lietuvos bažnyčių varpų gaudesio vidurdienį iki įvairiausių vakaronių kaimo bibliotekose – visi jie iš širdies.

Iš širdies, ir Švėkšnos miestelio bendruomenė sujungė visas pajėgas, kad miestelis džiugintų visus čia gyvenančius bei atvykstančius. Jau nuo pirmadienio visi skverai, pastatai, gatvės bei alėjos pasipuošė  trispalve simbolika, į šią iniciatyvą turbūt įsijungė visi švėkšniškiai, ir tai pasiteisino, nes miestelis paskendo trispalvių jūroje. Žvarbus vėjas, krintančios snaigės iš dangaus ir trispalvių jūra – taip Lietuvos gimtadienį pasitiko Švėkšnos miestelis. Šiemet pirmieji metai, kuomet šventinis koncertas vyko ne salėje, bet prie reikšmingiausio Švėkšnoje nepriklausomybės simbolio – signataro Kazimiero Stepono Šaulio paminklo. Kiekvienas atėjęs buvo maloniai nustebintas, nes visus pasitiko Tradicinių amatų centro darbuotojos su trispalviais balionais bei vėliavėlėmis. Bažnyčių varpų gaudesys sukvietė visus žmones suklusti ir apmąstyti, tą minutę, kuomet lygiai prieš 100 metų buvo atkurtas Lietuvos valstybingumas. Šokių kolektyvas „Šalna“, Dalia Freitakaitė, Valerijus Volkovas bei folkloro ansamblis „Dainoriai“ sujungė savo jėgas ir nuoširdžia daina bei šokiu užliejo atėjusių širdis. Renginio vedėjas Remigijus Oželis, ne kartą minėjo, koks svarbus vienybės ir pilnatvės jausmas, o Šilutės rajono administracijos direktorius Sigitas Šeputis pabrėžė, kad tokį širdžių džiaugsmą reikia jausti širdyse kasdien, ne tik šiandieną. Netrūko sveikinimų ir iš tarybos narių Antano Martinkaus bei Arūno Kurliansko, gražų padėkos žodį tarė garbės svečias Vytautas Lygnugaris bei Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

Na o, po gražių palinkėjimų, tautiškų dainų bei šokių, visų susirinkusių laukė ne tik saldi staigmena iš dangaus, kurią dovanojo Egidijus Rauktys, bet ir karšta arbata su gardumynais, kuriuos suruošė Švėkšnos neįgaliųjų draugija, ir žinoma, sotusis šiupinys, kurio receptą žinojo tik kavinės „Viesulas“ šeimininkai. Visi pasisotinę ir su gera nuotaika patraukė namo, kur tikimės taip pat šventė Lietuvos gimtadienį.

Viktorija Binkulienė,
Šilutės Turizmo informacijos centro filialas,
Tradicinių amatų centras Švėkšnoje

Jono Girskio nuotraukos.

Be the first to comment on "Švėkšniškių dovanos Lietuvai"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*