Svečių vizitas prasidėjo Prezidento K.Griniaus pagerbimu  (NUOTRAUKOS) (papildyta)

Šiandien Šilutėje lankosi garbingi svečiai – savivaldybės partneriai – Lietuvos mokslų akademijos nariai. Mokslininkų delegacijai vadovauja Akademijos prezidentas Vilniaus universiteto profesorius, habilituotas daktaras Valdemaras Razumas.  

Po neilgo prisistatymo Šilutės rajono savivaldybėje, svečiai, lydimi Šilutės rajono vadovų, Seimo narių bei savivaldybės darbuotojų išvyko atlikyti garbingą misiją – atidengti paminklinės lentos prieškario Lietuvos Prezidentui Kaziui Griniui. Jo iniciatyva jis buvo iš naujo pastatytas Šlažų kaime 1926 metais. Tiltas tuomet labai palengvino susisiekimą su Rusne.

Ir nors tuo metu prasidėjęs lietus kiek pagreitino ceremoniją, tačiau iškilminga nuotaika liko. Ją kūrė ir tautiniais rūbais apsirengę jaunuoliai, ir krašto savanoriai bei trimito garsai.

Po pietų mokslininkai skaitys pranešimus sekcijose. Viena jų bus surengta Šilutės seniūnijos salėje. Ji pavadinta „Mokslo tyrimų taikymas regionuose“ ir skirta gamtamoksliams dalykams. Antrojoje, kuri bus surengta Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, bus aptariamos šiuolaikinis požiūris į švietimą ir kultūrą. Klausytis pranešimų, diskutuoti su mokslininkais ar užduoti jiems klausimus, kviečiami visi Šilutės rajono gyventojai.

Po pietų svečiai bei juos lydintys Šilutės rajono vadovai rinkosi Savivaldybės didžiojoje salėje. Pradžioje Šilutės meras Vytautas Laurinaitis pasveikino Mokslų akademijos prezidentą V.Razumą su šios institucijos 75-mečiu ir įteikė Šilutės kraštą simbolizuojančią žuvelę.

Vėliau buvo skaitomi pranešimai. Šilutės savivaldybės meras supažindino svečius su regionine politika. Mokslų akademijos prezidentas V.Razumas kalbėjo apie mokslo finansavimą Lietuvoje. Situaciją jis lygino su kitų pasaulio šalių duomenimis. Patraukliai ir labai aiškiai apie regionų padėtį, jų situaciją bei plėtros galimybes kalbėjo SEB banko Prezidento patarėjas daktaras Gitanas Nausėda. Pagrindinė pranešimo mintis buvo aiški – norint, kad regionai neliktų nuošalyje, reikia keistis patiems, nes savaime situacija nesileis. Siūlome pažiūrėti šį pranešimą (video įrašas).

Vėliau vyko darbas sekcijose. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kalbėta apie švietimą bei kultūrą. Apie naujovę – moksleivių tyrimo laboratorijas bei gamtos mokslų bei įvairių technologijų sintezę savo pranešime „Mokslinių-edukacinių laboratorijų kūrimas Lietuvoje ir Europoje“ pasakojo Švietimo ir mokslo ministro pavaduotoja Svetlana Kauzonienė. Lietuvos edukologijos universiteto docentė, dr. Gitana Vanagaitė savo pranešimu „Ar sugrįš Ieva Simonaitytė į mokyklas?“ siūlė neužmiršti ir žmogaus vidaus, nes su neblogai išprususiais technologijų žinovai, kartais nėra apie ką šnekėti. Tad literatūros pažinimas leidžia pažinti įvairias situacijas, kuriose ugdomos žmogiškos savybės bei stiprinamas charakteris. O tai savo kūryboje ir parodo Ieva Simonaitytė.

Lietuvos edukologijos universiteto docentas, dr. Deimantas Karvelis labai patraukliai ir aiškiai savo pranešime „Atsigręžus 500 metų atgal. Reformacija Lietuvoje ar Lietuvos reformacija“

kalbėjo apie tai, sakydamas, kad tai būtų viena inovatyviausių Europos investicijų Lietuvoje, greitai radusi atgarsį. Apie reformaciją netrukus bus kalbama nemažai, nes 2017 metais bus minima jos 500 metų sukaktis.

Archeologas, Lietuvos edukologijos universiteto docentas, dr. Valdemaras Šimėnas savo pasisakyme analizavo, kiek tyrinėtas Šilutės rajonas. Jis pranešime „Ar Šilutės rajono archeologinis paveldas – balta dėmė žemėlapyje? Tyrinėjimų situacija, sprendiniai“ aptarė jau atliktus archeologinius tyrimus.

Kaip visada labai aiškiai, konkrečiai ir patraukliai kalbėjo profesorius Domas Kaunas. Savo pasisakyme „Vydūnas. Ką perduosime ateities kartoms?“ jis aptarė suplanuotus renginius bei numatomus atlikti darbus 2018 metais minint Vydūno 150 metų gimimo jubiliejų. Savo įžvalgose profesorius atkreipė dėmesį į tuos ne itin sudėtingus ir brangius dalykus, kurie nepateko į šį sąrašą. Pasisakymą baigė sakydamas, kad jubiliejus dar tik planuojamas ir dar daug ką galima spėti padaryti.

Be the first to comment on "Svečių vizitas prasidėjo Prezidento K.Griniaus pagerbimu"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*