Skambutis, privertęs Rusnės seniūnę kunkuliuoti

Penktadienį visiškai atsitiktinai sutikta Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė iš pažiūros atrodė visiškai rami. Pasiteiravus, kaip sekėsi sausio 17-tą salos bendruomenės susitikimas su estakados projektuotojais, ji pasidžiaugė, kad tai buvo dalykiškas pokalbis. Jo metu rusniškiai atkreipė jų dėmesį į keletą, jų manymų, svarbių aspektų. Taip pat buvo kalbama ir apie vykimą per rekonstruojamą kelią į salą. Susitikime dalyvavusiam būsimo kelio rekonstrukcijos bei estakados statytojų iš „Kauno tiltų“ atstovui, išsakytas pasiūlymas, kad reikėtų paanalizuoti galimybę įrengti apvažiavimą per darbų vietą aplinkkeliais, o ne tik įrengiant šviesoforus. Seniūnės žiniomis – tokia galimybė lyg ir yra. Pokalbio metu netikėtai suskambėjęs D.Drobnienės telefonas ir pokalbis juo išdavė, kad seniūnė viduje tiesiog kunkuliuoja. Neslėpdama emocijų, ji pasidalino savo rūpesčiais.   

Rusnės seniūnė D.Drobnienė.

Rusnės seniūnė D.Drobnienė.

Esmė ta, kad nuo šį rudenį prasidėjusio ir niekaip nesibaigiančio potvynio per kelią į Rusnę, ji gyvena kėlimo per tą ruožą rūpesčiais. Vanduo tai nusenka, tai vėl pakyla. Lengvųjų automobilių kėlimas yra išspręstas – Šilutės kelių tarnybos traktoriai perkelia mašinas.

Tuo tarpu maršrutiniais autobusais iš Šilutės į Rusnę bei atgal važiuojantiems keleiviams kyla nemažai (arba net daug) nepatogumų. Kai eilinį kartą sugedo Šilutės autobusų parko turimas didelio pravažumo keleivius galintis vežioti daugiau kaip keturiasdešimties metų vokiškas sunkvežimis MAN, keleivius kėlė ugniagesių gelbėtojų turima amfibija. Tačiau kariška technika tam yra be galo nepatogi – aukšti bortai, neuždengtas keleivių kėbulas. Nors įlipti ir išlipti visuomet padeda kartu esantys ugniagesiai, tačiau rusniškiams važiuoti ja – tikras jėgų išbandymas.

Suprasdami situaciją, Šilutės autobusų parko vadovai surado taip pat seną, tačiau važiuojantį tarybinį sunkvežimį, kažkurio modelio GAZ‘ą. Jis dengtas, šiltas, įlipimas į jį pakankamai patogus ir jaunam, ir senam. Tad jau kurį laiką įprasto keleivinio autobusų maršruto metu iš Rusnės GAZ automobilis perveždavo per užlietą kelio ruožą, nuo kurio kelionę į Šilutę žmonės tęsdavo čia laukusiu maršrutiniu autobusu.

Tačiau šią savaitę Bendruoju pagalbos telefonu 112 paskambino „susirūpinęs“ pilietis, kuris pareiškė, kad keleivius vežti tokiu sunkvežimiu yra „nesaugu“. Tuomet suveikė tos pagalbos sistemos mechanizmas ir ši informacija nukeliavo į sostinę. O iš ten į Šilutę atskriejo nurodymas „nerizikuoti“ taip važiojant keleivius. Tad nuo penktadienio keleivius vėl kilnoja ugniagesių amfibija.

Rusnės seniūnę tai be galo sunervino, nes tas sunkvežimis buvo techniškai patikrintas ir niekas jam jokių pretenzijų neturėjo – jis visiškai tenkino keleivių poreikius. Tad problema gal ir nebuvo visiškai išspręsta, tačiau buvo žymiai patogesnė nei vėl grįžus keltis prie amfibijos. O ji taip pat sena, ir jau ne kartą yra buvusi „sugriuvusi“. Be to, ugniagesiai ją turi įsigiję ne keleivių vežiojimui, o nedelsiamai būtinai pagalbai užliejamų vietų žmonėms suteikti, kai kitomis priemonėmis privažiuoti negalima.

D.Drobnienė sakiusi labai norinti sutikti tą „susirūpinusi saugumu“ pilietį ir jam labai „padėkoti“. Žinant jos būdą, visai galimas dalykas, kad jei tai pasiseks padaryti. Palinkėjus atsisveikinant jai stiprybės ir sveikatos,  D.Drobnienė sakė, kad jos yra, tik vakare pasijunta kaip reikiant išsunkta. Tačiau pasidžiaugė, kad šiais metais šie rūpesčiai, pastačius estakadą, turėtų pagaliau pasibaigti.

Šiek tiek optimizmo pabaigai

Nuvažiavus nufotografuoti užlieto kelio į Rusnę ruožo, keleivių čia laukęs autobuso vairuotojas kalbėjo, kad panašu, kad pavyks sutvarkyti tą istorinį MAN‘ą ir jis vėl vežios keleivius į Rusnę per potvynį.

Be the first to comment on "Skambutis, privertęs Rusnės seniūnę kunkuliuoti"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*