Šilutės senamiesčio ateities vizijų dėlionės

Antradienį būrelis šilutiškių bandė įsivaizduoti, ko reikėtų Šilutės miesto senamiesčio ar jo erdvių pagyvinimui, kad gyventojams jis galėtų tapti dar jaukesnis. Tuo pačiu, patraukios vietos galėtų tarnauti kaip traukos taškai atvykstantiems į miestą svečiams ar turistams.  

Tokie planavimai – tai viešosios įstaigos „Ateities visuomenės institutas“ projektas. Seminarus „Kultūros inovacijos, sklaida ir vietovės identiteto stiprinimas: senamiesčio įveiklinimas per tarpsektorinį bendradarbiavimą“, buriančius vietos žmones bendrai idėjai sukurti, ši viešoji įstaiga rengia aktyviose savivaldybėse. Antradienį toks seminaras įvyko ir Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Pirmoje jo dalyje šio projekto vadovė Aistė Paškevičiūtė supažindino su būsimu bendru darbu ieškant atsakymų į konkrečius klausimus. Savo patirtimi dalinosi Kauno senamiesčio draugijos vadovė Aistė Grybauskienė. Ji tiesiog papunkčiui su pavyzdžiais pasakojo, kaip prieš keletą metų naujos gyvasties pavyko įkvėpti tuo metu ne itin patraukliai atrodančiam Laikinosios sostinės senamiesčiui. Ji pasakojo, kaip buvo ieškoma atsakymų, į kokius dalykus kreipė dėmesį bei tai, kaip į visą tai pavyko įtraukti ir vietos bendruomenę ir senamiesčio verslininkus.

Antrojoje dalyje į grupes susiskirstę seminaro dalyviai, vedami A.Paškevičiūtės, gavo užduotį į Šilutę bei jos senamiestį naujai pasižiūrėti svečių, jaunimo bei vietos gyventojų akimis. Galutinis tikslas – pabandyti sumodeliuoti tai, kas būtų patrauklu ir gyventojams, ir miesto svečiams.

Pirmieji savo viziją sukūrė „Turistai“. Jie sumodeliavo, kad Šilutėje turėtų atsirasti „Vandens turizmo ir pramogų parkas“ prie Šyšos. Tai būtų ir lauko kavinė ant upės, scena prie vandens lauko pasirodymams, paplūdimys su smėliu (ir gal, kaip Vilniuje, su palmėmis). Čia taip pat turėtų būti ir milžiniškas apžvalgos „velnio ratas“, kuriuo pakilus matytųsi ir Nida, edukacinė vieta, nakvynės namai bei kiti dalykai. Ši grupė numatė ir galimą infrastruktūrą.

Antrieji savo idėjas pasiūlė „Vietos gyventojai“. Jų siūlymas buvo „Šeimų savaitgaliai“. Grupė aptarė galimybes, kaip galėtų pramogauti, o tuo pačiu šviestis bei bendrauti miesto ar svečių šeimos.

Užduotis baigė „Jaunimo“ grupė. Jos vizija – „Įdomiau be kompiuterio“. Tai galėtų būtų vieta Šilutėje, kuri būtų atsiduota jaunimui. Norintieji patekti į ją, kurioje būtų Drybsojimo zona, riedučių parkas, koncertinė bei kitos patraukios vietos, prie įėjimo turėtų palikti savo mobiliuosius telefonus.

Grupių pasiūlymais seminaro dalyviai džiaugėsi palydėdami plojimais. Išvažiuodamos viešnios pasiūlė dar kiek padirbėti ir šias tris idėjas sujungti į vieną – Šilutės viziją. Ji galėtų būti pristatyta birželio 20 dieną Kaune vykstančioje baigiamoje šio projekto dalyje – vizijų konkurse.

Be the first to comment on "Šilutės senamiesčio ateities vizijų dėlionės"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*