Šilutės Rotary klubas paskelbė Metų geradarį  (NUOTRAUKOS)

Jau keletą metų Šilutės Rotary klubas renka ir iškilmingos ceremonijos metu paskelbia Metų geradarį. Tam yra ypatinga ceremonija, po kurios galutiniai rezultatai ir pats laureatas paaiškėja tik Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyksiančios šventės metu. Laureatui įteikiama Hugo Šojaus (Hugo Scheu) skulptūrėlė – Šilutėje prie jo dvaro esančio paminklo kopija. Taip Rotary klubas dar kartą visiems primena parėjusio amžiaus pradžioje gyvenusį garbųjį šilutiškį ir jo kraštui nuveiktus darbus. Jis garsėjo geranoriškumu ir nesavanaudiška pagalba. Nuo šiol Metų geradario paskelbimo bei apdovanojimo ceremonija bus siejama su jo, balandžio 1-ąją minimu, gimtadieniu.

Šiais metais į Metų geradario titulą pretendavo Lietuvos sporto universiteto profesorius, vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Sigitas Kamandulis. Jis buvo nominuotas už nuolatinę paramą Usėnų mokyklai.

Pretendentais taip pat buvo pasirinktas Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubas „Smiltė“. Jis šilutiškių rotoriečių klubo narių dėmesio susilaukė už paramą ir nuolatinį dėmesį Rusnės specialiojoje mokykloje besimokantiems likimo nuskriaustiems vaikams.

Trečiuoju pretendentu buvo asociacija „Trys žuvys“, į kurią susibūrė trijų Šilutės šokių klubų vadovės –  „Žvaigždūnės“ vadovė Loreta Stanelienė, „Lugnės“ vadovė Asta Maigienė ir Jūratė Gricevičienė „Atėnės“ sporto klubo vadovė. Jos pretendavo už kasmete gerumo akcija tapusį renginį „Žiemos šokis“.

Voką su šių metų Geradario titulu buvo paprašyta atplėšti pirmoji Rotary klubo išrinkta geradarė Eugenija Juraškaikė – Murauskienė. Ji ir paskelbė, jog šeštuoju Šilutės Rotary klubo Metų geradariu tampa Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubas „Smiltė.

Tačiau visa tai įvyko iškilmingo renginio pabaigoje. Pradžioje, taip pat tradiciškai, specialios stipendijos buvo įteiktos dviem Šilutės meno mokyklos mokiniams. Jas šiai metais pelnė dailės paslapčių besimokanti Monika Jauniūtė ir pučiamųjų klasės mokinys Kasparas Nognius. Premijas įteikė klubo „Inner Wheel“ Šilutės prezidentė Jūratė Skabeikienė ir Rotary klubo atstovas Alfredas Markvaldas.

Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Pamarys“, vadovaujamas Gražvydo Railos ir kiti šioje mokykloje esantys pučiamųjų mokinių ir mokytojų kolektyvai susirinkusiems į Metų geradario iškilmes surengė puikų koncertą.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*