Šeštasis „Vestuvių muzikantų“ festivalis Švėkšnoje

Tradiciškai per Tėvo dieną Švėkšnoje vėl buvo surengtas Vestuvių muzikantų“ festivalis. Ir jau šeštą kartą. Ir kiekvieną kartą jo sumanytojas ir rengėjas Vytautas Raibys sugeba pradžiuginti naujovėmis. Šį kartą tai buvo festivalio paskutinius akordus Švėkšnos parko alėjoje nušvietęs rėmėjų dovanotas šventinis fejerverkas.

Skambų muzikinį toną šeštajam Vestuvių muzikos festivaliui davė iš Mažeikių rajono Sedos atvykusi dainininkė Irena. Vėliau buvo jau antrą kartą į festivalį atvykusio Šilutės mero Vytauto Laurinaičio sveikinimas ir linkėjimas muzikantams sugroti kuo daugiau vestuvių bei dovanos unikalaus tik Švėkšnoje vykstančio tokio festivalio rengėjams. Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis taip pat linkėjo geros muzikos, o susirinkusiems – smagaus šėlsmo, kuris visuomet būna pasigirdus smagiai vestuvių muzikantų muzikai. Sėkmei palydėti seniūnas apgobė V.Raibį Lietuvos šimtmečio vėliava. Tai buvo bemaž ir visos kalbos, nes ir muzikantai, ir klausytojai laukė įsilinguojančio festivalio.

Netrukus renginio vedėjo Arvydo pakviesti į sceną iki vakaro lipo beveik iš visų etnografinių Lietuvos regionų atvykę muzikantai, muzikantės ir dainininkai. Bene iš toliausiai, įveikusios daugiau kaip trejeto šimtų kilometrų į Švėkšną atvyko dainuojančių merginų duetas „Aukštyn“.

Pauzes, kol muzikantai suderins savo instrumentus, užpildė pats V.Raibys. Taip vienai groti scenoje besirengiančios grupės pavadinimą atspėjusiai moteriai dovanojo šventės fotografės Danutės Gailiūnienės įspūdingą paveikslą su Švėkšnos bažnyčia. Kitu kartu šventėje dalyvavusią porą pakvietė prisiminti savo vestuvių akimirką, kuomet svečiai draugiškai dainuoja „karti, karti…“ Išdrysę tai scenoje pakartoti – taip pat neliko be dovanų.

Tačiau daugiausiai šėlsmo būdavo užgrojus muzikantams – didelis būrys festivalio svečių imdavo šokti. O tie, kurie neturėjo poros, – bent jau lingavo į taktą. Festivalis baigtas buvo džiaugsmingai visų sutiktais fejerverkais. Juos dovanojo būrys rėmėjų.

1 Comment on "Šeštasis „Vestuvių muzikantų“ festivalis Švėkšnoje"

  1. Geras buvo festivalis, tik daug kas net nežino kad toks vyksta.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*