Saulėtas Pramogadienis Mokslo ir žinių dieną Šilutėje

Puikią šventę moksleiviams rugsėjo 1-ąją – Mokslo ir žinių dieną – surengė Šilutės kultūros ir pramogų centras. Kone visą šeštadienį prie šio centro šurmuliavo Pramogadieniu pavadintas renginys.

Pasirengimas šventei prasidėjo nuo pat ankstyvo ryto – prekybininkai su skanėstais kūrėsi savo palapinėse, pripučiamus kalnelius statė batutų savininkai, elektromobiliukus rikiavo jų savininkai.

Renginį lygiai vidurdienį pradėjo Pramogadienio vedėja Kirstina, kuri susirinkusius pakvietė prisiminti senovinius liaudies žaidimus, kuriuos labai išmoningai vedė etninės kultūros žinovas Jonas Kavaliauskas iš Klaipėdos.

Čia viskas buvo taip surengta ir apgalvotas, kad šios šventės dalyviai – moksleiviai ar tiesiog žiūrovai – pasiskirstė tarp daugybės pramogų. Tie, kurie nesuskubo prie senovinių liaudies žaidimų, rikiavosi prie piešinių ant veido. Įdomu, kad pasidabinti norėjo ne tik mergaitės, bet ir berniukai. Tačiau jie norėjo būti panašūs į vyriškus veikėju betmenus ar žmogus voras, kai mergaitėms ant veido mieliau buvo įvairūs drugeliai ar gėlytės. Vėliau šias piešėjas pakeitė laikinų tatuiruočių meistrė Julija.

Tuo pat metu vyko Valstybinės kelių direkcijos surengta akcija „Užsisek saugos diržus“. Visi norintys galėjo išmėginti jausmą tikrame automobilyje jam apvirtus ar staiga atsitrenkus į kliūtį. O scenoje Šilutės kamerinis teatras rodo spektaklį „Sniego karalienė“. Juos vėliau pakaitė daugelio žinomas personažas šuniukas Amsis, kurį šauniai įkūnijo gimnazistė Gabrielė. O apie saugų elgesį gatvėse bei kiemuose, padedant Amsiui, moksleiviams pasakojo Šilutės policijos atstovė Jurgita Kaktienė. Netoliese Aviacinės technikos klubo „Skrydis“ nariai demonstravo istorinių „Lituanicos“, „ANBO“ bei kitų lėktuvų skaidančius ir radijo bangomis valdomus modelius. Greta buvo galima pasidaryti knygų skirtukus ar susirišti sau patinkančią apyrankę. Kiek vėliau iš uostamiesčio atvyko turintys virtualios realybės akinius žmonės. Jų palapinėje norintieji galėjo išmėginti įspūdžius, kuriuos patiria nuo kalno viršūnės besileidžiantys slidininkai.

Šiaip jau šilutiškė Sigita, gyvenanti Klaipėdoje ir dirbanti „Impuls“ sporto klube, nuo scenos vadovavo prie Šilutės kultūros ir pramogų centro susirinkusius uždegusius Zumbos šokiui. O Pramogadienį užbaigė Lino – Sato su bendraminčiais Zenitos, SimiS, Gytis ir Rinas, surengta diskoteka.

Edvardo Lukošiaus nuotraukos. 

Be the first to comment on "Saulėtas Pramogadienis Mokslo ir žinių dieną Šilutėje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*