Sąjūdiečių išvyka pas bendražygį

Antradienį į Pasvalio rajoną buvo išvykę būrelis buvusių Šilutės sąjūdiečių. Šios gan neartimos kelionės tikslas – aplankyti viename iš Vaškų seniūnijos kaimų gyvenantį bendramintį, pirmąjį po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Šilutės savivaldybės vadovą – Šilutės rajono savivaldybės Tarybos pirmininką – Vitalijų Šopį.

Mintis tokiai kelionei kilo po rugpjūčio 24 dieną Šilutėje surengto Šilutės sąjūdžio 30 metų minėjimo. Kad ir kur dabar būtų buvę Šilutės sąjūdiečiai, tačiau jie yra į istoriją vis toliau nueinančio Šilutės sąjūdžio bendražygiai bei dalyviai. Kadangi dėl daugybės priežasčių V.Šopis į jubiliejinius Šilutėje surengtus renginius atvykti negalėjo, tad ir buvo nutarta aplankyti vieną iš aktyviausių Šilutės sąjūdžio narių bei vieną iš tuometinių rajono vadovų.

Į kelionę iš Šilutės vyko Stasys Blinkevičius, Jonas Purlys, Arūnas Venckus, Stasys Mėlinauskas, Saulius Sodonis. Pakruojyje prie šio būrelio prisijungė ir Vilniuje dabar gyvenantis Arūnas Plikšnys.

Po gan klaidaus važiavimo Pasvalio rajono vieškeliais, šilutiškiai atvyko pas vienkiemyje prieš keletą metų įsikūrusį bendražygį, kuris dabar gyvena ir prižiūri savo senių bei protėvių sodybą. Jis svečiams aprodė savo ūkį bei pasakojo jos istoriją.

Vitalijus čia užsiima bitininkyste – turi arti pusšimčio bičių avilių. Tad bendražygiams buvo įdomu po kurio laiko pamatyti aktyvia politika kažkada užsiėmusį draugą, dabar beveik visą savo dėmesį skiriantį bitėms. Be to, jis aktyviai dalyvauja kultūriniame Vaškų gyvenime. Su vietos jaunimu Kultūros namuose jis rengia vaidinimus bei dalyvauja Vandos Zaborskaitės vardu pavadintos Pasvalio M.Katiliškio viešosios bibliotekos Vaškų filialo renginiuose bei pats juos organizuoja.

Kaip tik po mielo bendraminčių pabendravimo Vitalijaus giminės sodyboje išvykos dalyviai ir buvo į ją pakviesti. Tai buvo ne šiaip sau – Pasvalyje savo laiku yra lankęsis Vydūnas. Apie tai liudija ne vienas prisiminimas bei išlikusios fotografijos. Tad Pasvalio bibliotekininkai yra sumanę rugsėjo pabaigoje aplankyti Pamario kraštą ir aplankyti su Vydūnu susijusias vietas. O iš V.Šopio sužinoję, kad pas jį atvyksta šilutiškiai, kurie susiję su Vydūno įamžinimu Šilutės rajone, norėjo su jais pabendrauti.

Išvyka buvo labai miela ir šilta – grįždami šilutiškiai dar ilgai kalbėjo apie Šilutės sąjūdį, drauge nuveiktus darbus bei prisiminė draugus ir bendraminčius.

2 Comments on "Sąjūdiečių išvyka pas bendražygį"

  1. Vaidotas | 2018-09-14 at 10:35 |

    Ačiū už įdomią informaciją. Senokai ką nors begirdėjome apie Vitalijų. Džiugu, kad jam gerai sekasi.

  2. šilutiškė | 2018-09-14 at 19:40 |

    Ne toks dažnas atvejis, kai buvę bendražygiai išlieka nuoširdžiais kolegomis. Šaunuoliai.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*