Kintuose – vienas iš 15-to mokslo festivalio „Erdvėlaivis – žemė“ renginių

Į 15-tą mokslo festivalį „Erdvėlaivis – Žemė“, kuris rengiamas Lietuvos universitetuose, kolegijose, institutuose, miestų mokyklose bei gimnazijose, kur vyksta jo darbai, šiemet įsiterpė ir Kintų pagrindinė mokykla.

Ketvirtadienį, rugsėjo 13 d., Kintuose vyko šio festivalio paskaita „Papildytos realybės technologijos pritaikymas viešinime“. Ją skaitė ir su moksleiviais bendravo Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakulteto Informacinių technologijų katedros vedėjas Gintaras Kučinskas.

Paskaitoje mokiniai susipažino, kaip technologijomis galima papildyti realiai matomą vaizdą, stebėjo tai iliustruojančius pavyzdžius. Kad vykusi „Pamoka kitaip“ buvo vertinga, informatyvi bei įdomi, leidžia spręsti mokinių pakeltų rankų „miškas“ atsakant į klausimą paskaitos pabaigoje „Ar paskaita naudinga, ar daug naujo sužinojote?“

Į paskaitą Kintuose turėjo galimybę registruotis vyresniųjų klasių mokiniai iš visų Šilutės rajono pagrindinių mokyklų bei gimnazijų. Smagu, kad prie kintiškių prisijungė mokiniai iš Saugų bei Vilkyčių. Ir gaila, kad šia galimybe nepasinaudojo kitos rajono mokyklos.

Ši paskaita Kintuose – tai jo organizatorių ir rengėjų dovana mokyklai: mokiniai jau keletą aktyviai dalyvauja šio mokslinio festivalio renginiuose. Tai didelis biologijos – chemijos mokytojos, karjeros ugdymo koordinatorės Ingridos Cyrolies nuopelnas. Už mokslo populiarinimą jai dėkingi ir mokiniai, ir jų tėveliai bei kolegos.

Kintiškiai suplanavę dalyvauti ir kituose šių metų jubiliejinio festivalio „Erdvėlaivis – Žemė“ renginiuose. Rugsėjo 14 d. vyks į kauną, kur Kauno technologiniame universitete klausys paskaitas ir dalyvaus praktiniuose mokymuose „Virtuali realybė čia ir dabar“, „Ar gali garsiau išrėkti negu 140 dB?“, „Kaip užprogramuoti robotą?“ ir „Aplankyk infomobilį, susipažink su inžinerine pramone.

Rugsėjo 18 dieną Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakultete paskaitos „Būk alchemiku“ metu susipažins su kosmetikos priemonių gamyba.

Rugsėjo 19 dieną Klaipėdos aukštojoje jūreivystės mokykloje mokymuose „Atskleisk laivo valdymo paslaptį“ išmėgins virtualų laivo valdymą bei pajaus jūros bangavimą.

Rugsėjo 20 dieną Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakultete dalyvaus paskaitoje „Įrenginių valdymas mintimis“.

Asta Gužauskienė,
Kintų pagrindinės mokyklos direktorė

Be the first to comment on "Kintuose – vienas iš 15-to mokslo festivalio „Erdvėlaivis – žemė“ renginių"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*