Prasidėjo ilgai lauktas Švėkšnos gatvių remontas

Pagaliau sulauktas finansavimas, parengti visi būtini projektai, gautas statybos leidimas ir vakar, 2017 metų kovo 15 dieną, prasidėjo ilgai Švėkšnos gyventojų lauktas Vilkėno ir Žalgirio gatvių remontas. Tiksliau – rekonstrukcija. Galutinai ji turėtų būti baigta tik kitais metais, tačiau, kad ir ne iki galo sutvarkytomis gatvėmis, automobilių eismas turėtų būti leidžiamas jau nuo spalio pabaigos. O pasibaigus darbams, švėkšniškiai džiaugsis sutvarkyta kelio danga, įrengtais šaligatviais. Gatvė bus apšviesta, o lietus subėgs į jam numatytą drenažo sistemą – bus saugiau, patogiau ir gražiau.

Šių darbų ir minėtų gatvių sutvarkymo laukta labai ilgai. Jis buvo būtinas pirmiausiai dėl švėkšniškių saugumo. Šiomis gatvėmis buvo labai nesaugu vaikščioti, nes nebuvo šaligatvių, tamsoje jos skendėdavo tamsoje. O eismas čia labai intensyvus, nes tai ne tik centrinės Švėkšnos gatvės, bet ir krašto kelias, kuriuo važiuoja automobiliai iš Kvėdarnos į Klaipėdą ar Šilutę.

Nesaugu buvo, nes Vilkėno gatve mokiniai eina į Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos centrinius rūmus, kuriuose mokosi didžioji dalis moksleivių. Padėtis ypač pasunkėdavo žiemą, kaip dėl į kelkraščius nuvalyto sniego, susiaurėdavo kelio danga. Tačiau, atrodo, kad netrukus šios problemos liks praeityje.

Tuo tarpu atsiras nemažai naujų. Tiesa, laikinų. Vilkėno gatvė nuo miestelio centro ir Žalgirio, iki gyvenvietę žyminčio ženklo, kol vyks darbai, bus uždarytos. Eismas bus nukeiptas aplinkkeliu. Švėkšnos centre jau yra eismą nukreipiantis kelio ženklas. Į Kvėdarną (ar iš nuo jos) reikės važiuoti Gedminaičių gatve iki pačių Gedminaičių kaimo, toliau važiuoti iki Končaičių, ir jau ten bus įsukama į Švėkšna Kvėdarna kelią. Sunkumų gali sudaryti tai, kad šis aplinkkelis yra žvyrkelis. Tačiau jis oficialiai patvirtintas, todėl Švėkšnoje darbus vykdančių rangovų turėtų būti nuolat prižiūrimas.

Kaip sakė Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, Vilkėno ir Žalgirio gatvių remontą vykdys UAB „Kauno keliai“. Jis su seniūnijos darbuotojais jau yra aptaręs su jais įvairius darbų niuansus: nuo gyventojams užtikrinamo privažiavimo šiose gatvėse iki įvairių medžiagų sandėliavo. Seniūnas sakė, kad didesnių sunkumų bus tuomet, kai prasidės gatvių sankasos nukasimas. Jis būtinas, norint įrengti lietaus drenažą. Tačiau nukasimas nebus toks gilus, kaip kad buvo Vilkėno gatvėje. Tuomet ten per vidurį reikėjo įrengti vandens nuotėkų tinklus, o tam buvo būtinas didelis gylis. Šiuo atveju privažiavimas prie namų turėtų būti užtikrintas, nes šios gatvės platesnės. Tad sprendimas remonto metu turėtų būti rastas.

Šiandien, 16 valandą, UAB „Kauno keliai“, Švėkšnoje pradėtų darbų vadovai, kviečiai gyventojus į susirinkimą. Bus kalbama apie darbus, kylančias problemas, ieškoma jų sprendimų būdų, kad kuo mažiau gyventojams būtų nepatogumų. Tačiau aišku tikrai, kad jų tikrai bus ir šią vasarą visiems reikės susitaikyti su darbais ir šiek tiek pakentėti.

Be the first to comment on "Prasidėjo ilgai lauktas Švėkšnos gatvių remontas"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*