Švėkšna sulaukė netikėtų spalvingų svečių (patikslinta)

 

Kaip ir kiekvienas šv. Kalėdų ir Naujųjų metų belaukiantis miestelis, Švėkšna jau pasipuošusi. Ir jei daugumoje vietų visi džiaugiasi ir gėrisi puošniomis kalėdinėmis eglėmis, tai čia ne tik ji dali, graži ir įvairiomis spalvomis žibanti. Visai netoli greta bažnyčios pastatytos žaliaskarės  įsitaisė ir visas būrys spalvingų bei pasakiškų šventinių kalėdinių personažų.    

Jie įsikūrė miestelio skvere greta ne taip senai iškilusio paminklo Nepriklausomybės akto signatarui prelatui Kazimierui Steponui Šauliui. Šie daugeliui iš vaikystės pažįstamų smagių ir šventinių spalvingų pasakų veikėjų ramiai įsitaisę po kelionės laukia sau žiemos švenčių. Vieni čia atvyko šiaurės elnių traukiamomis rogėmis, kiti – ant ledo lyties atpūtė. O treti, panašu, buvo tiesiog suridenti iš čia pat sukritusio sniego, kurio Švėkšna šiuo metu iš ties gali pasigirti. Ir nors ne vienas iš šių mielų svečių ir nusėdo šio skvero suoliukus, dėl to miestelio gyventojai visiškai nepyksta. Priešingai – džiaugiasi spalvingais personažais, kurie papildė nuo Kalėdų eglutės spindintį džiaugsmą.

Pasakų personažus kūrę Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai. Nuotrauka iš feisbuko.

Pasakų personažus kūrę Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai. Nuotrauka iš feisbuko.

Mintis kurti tokius spalvingus šventinius personažus prieš porą metų kilo Švėkšnos tradicinių amatų centro darbuotojams. Šiam siūlymui pritarė kone visų miestelio įstaigų bei organizacijų žmonės: Švėkšnos neįgaliųjų draugija, seniūnija, vaikų darželis, „Saulės“ gimnazija, „Diemedžio“ ugdymo centras, vietos biblioteka, dailės mokykla. Tad jų kurti personažai ir įsikūrė Švėkšnos centre greta paminklo. Ir nors paminklas labai rimtas ir solidus, tačiau, žiūrint šiek tiek iš šono, atrodo, jog nuo savo postamento iš aukštai į šiuos spalvingus personažus žiūrintis signataras K.S.Šaulys džiaugiasi kiek netikėta spalvinga ir pasakiška bendrija. Džiaugiasi šiais personažais ne tik miestelio gyventojai, bet ir atvykę svečiai. Ir visai gali būti, kad šis Tradicinių amatų centro sumanymas „kviestis į svečius“ pasakiškus ir be galo mielus Kalėdų personažus, pradės naują tradiciją – puošti šventėms ne tik egles, bet ir kurti spalvingus bei mielus Kalėdų pasakos personažus.

Vakar skelbtame rašinyje šiek tiek suklysta šios idėjos autorystę priskyrus kitiems.
Tekstą suguldžius naujai, straipsnio autorius atsiprašo už savo neatidumą ir dėl to padarytą klaidą.

1 Comment on "Švėkšna sulaukė netikėtų spalvingų svečių (patikslinta)"

  1. seniūnas | 2017-12-17 at 21:35 |

    Šis sumanymas yra Švėkšnos tradicinių amatų centro ir jau vyksta antri metai. Miestelio skvero papuošime dalyvauja : neįgaliųjų draugija, seniūnija, vaikų darželis, „Saulės“ gimnazija, „Diemedžio “ centras, biblioteka, tradicinių amatų centras, dailės mokykla.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*