Potvynis aplinkui, bet ūkininkas nesiskundžia    (NUOTRAUKOS)

Ūkininkas – tai Antanas Balandis, kuris su žmona Kristina netoli Sakūčių kaimo šiuo metu gyvena saloje. Ji susidarė patvinus Teneniu bei Minijai ir jų vandenims išsiliejus į pievas. Jo sodybą dešinėje kelio pusėje mato visi, kurie važiuoja nuo Žemaitkiemio Sakūčių link bei toliau į Kintų ar Priekulę.   

Kažkada miškininkų dirbęs A.Balandis šiandien tik ūkininkauja. Kaip sakė telefonu, šiuo metu belaiko 15 galvijų, iš kurių tik šešios melžiamos karvės. Seniau, jėgų žydėjimo laikais, laikė apie 30 „galvų“, iš kurių apie 15 būdavo melžiamos karvės. Dabar jėgos ne be tos. Tačiau juokėsi, kad išėję į pensiją vis apie namus sukasi, tai pašerti gyvulius netrunka.

Paklaustas, kaip jaučiasi būdamas iš visų pusių apsemtas, visada buvęs optimistu, ponas Antanas sakė, kad šiais metais potvynis aplinkui nėra kuo ypatingas – taip apsemiamas jis būna beveik kasmet. Tik šiemet vanduo labai ilgai laikosi – ankstesniais metais vanduo aplink trobą greičiau nusekdavo. Tai jis mato pagal sukaltus kuoliukus – vanduo kol kas nei iš vietos.

Pasidomėjus, ar nėra pavojaus jo gyvuliams, kalbėjo, kad jie gerai laikosi tvarte – kol kas pavojaus būti apsemtiems nėra. Tik šiais metais reikėjo galvijus kone mėnesiu anksčiau iš laukų į tvartą suvaryti. Tad šėrimui jau reikalingas vasarą sušienautas pašaras. Tačiau jo turi pakankamai – potvynio vietoje visuomet jo būna paruošta su atsarga.

Pavojaus nėra ir namams – sodyba ant kalvelės. Vis tik vanduo pasiekė rūsį su bulvėmis. Kelių avilių dugną taip pat siekia vanduo. Tačiau tai nieko ypatingo – netrukus perkels juos į kitą vietą.

Į pastebėjimą, kad vanduo kone per plentą Žemaitkiemis – Sakūčiai ritasi, nematė nieko ypatingo – yra buvę, kai bėgdavo ir per kelią. Sudėtingas potvynis buvęs 2002 metais, kuomet ne tik tvarte, bet ir troboje vanduo buvęs. O dabar, kai pečių gali pasikurti ir šiltai kambariuose sėdėti – jokios bėdos nėra. O išvažiavimui į plentą ūkininkas turi visureigį.

Šioje vietoje daugybę metų su šeima gyvenantis ūkininkas žino, kad vanduo šiuose užlietuose pievose greičiausiai nuslūgs tik pavasarį ar net vasarą. Dabar išbėgti tiesiog neturi kur – Minija bei Tenenys sklidini vandens.

Iš toli matėsi apsemti Sakūčių bei Bundulų miškai. Kintų girininkijos eigulių dirbęs ir šiuos miškus prižiūrėjęs jis sakė, kad greičiausiai Sakūčių miškas visiškai apsemtas, o Bundulų – tik keletas kvartalų. Likusieji šiek tiek aukštėliau yra. Paklausus, ar potvynis miškui blogai – A.Balandis sakė, kad tiesiogiai nieko blogo – žiemą vegetacija nevyksta. O miško žvėreliai jau turi būti iš apsemtų vietų pasitraukę.

Beliko palinkėti ūkininkui A.Balandžiui ir jo žmonai Kristinai sėkmės ir kantrybės, pergyvenant eilinį potvynį.

Be the first to comment on "Potvynis aplinkui, bet ūkininkas nesiskundžia  "

Leave a comment

Your email address will not be published.


*