Pirmasis kroketo turnyras Švėkšnoje

Kroketas – aristokratiškas žaidimas, kilęs XVII a. Airijoje. Netrukus po jo sumanymo jis labai greitai užkariavo ir kitas Europos šalis bei Ameriką. 

Kroketas panašus į kiek labiau žinomą golfą. Jį gali žaisti tiek vaikai, tiek suaugę. Žaidimo principas ir taisyklės labai demokratiškos: viską galima pritaikyti pagal žaidėjų norus ar įgūdžius.

Kroketas žaidžiamas pievelėje medinėmis lazdomis. Žaidėjų ar komandos užduotis – kuo tiksliau mušti medinius rutulius pro tam tikra seka išdėliotus vartelius aikštelėje. Šis žaidimas kažkada buvo paplitęs ir mėgiamas Lietuvos dvaruose.

Šios vasaros Švėkšnos dvaro šventėje buvo sumanyta naujam gyvenimui prikelti kroketą. Tačiau tuomet sutrukdė visai netikėtai tada prapliupęs lietus. Antras bandymas įvyko ketvirtadienį, rugsėjo 13 d., – visai netoli grafų Pliaterių rezidencijos buvo surengtas naujas turnyras. Miestelį šiame turnyre atstovavo Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio šeimyninės pajėgos. Kitos dvi komandos atvyko iš Šilalės rajono. Jų dėka kroketo turnyras visai netikėtai tapo ne tik regioninis, bet ir tarptautinis, nes kaimynų komandas sudarė ir svečiai iš Didžiosios Britanijos bei Vokietijos. Žaidimo metu netrūko nei azarto, nei juoko, nei smagių pokalbių. Visos komandos laimėjo ne tik prizus, bet ir pralaido laiką smagioje kompanijoje.

Dėkojam dalyvavusiems ir tikimės, kad tai bus smagi pradžia, didesniems turnyrams.

VšĮ Šilutės turizmo ir informacijos centro filialas,
Tradicinių amatų centras Švėkšnoje

Be the first to comment on "Pirmasis kroketo turnyras Švėkšnoje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*