Penktasis vestuvių muzikantų festivalis Švėkšnoje

Dar rodos ne taip senai visur spėjantis švėkšniškis muzikantas ir šmaikštuolis Vytautas Raibys sumanė ir vietos bendruomenei pasiūlė gan neįprastą šventę – vestuvių muzikantų festivalį. Gal todėl, kad pats muzikantas, gal įkvėpė kiekvieną savaitgalį Švėkšnos bažnyčioje besituokiančių puošnių porų būriai, 2013 metais ant vienos iš miestelio įžymybių – „Vila Genovefa“ laiptų ir buvo surengtas pirmas toks koncertas. Jis patiko ir rengėjui, ir publikai, dėl to po metų vyko jau antrasis.

O šį sekmadienį jau buvo surengtas penktasis festivalio koncertas. Per eilę metų V.Raibiui ir jo padėjėjų įgyta patirtis leido surengti puikią pasilinksminimams skirtos muzikos šventę. Norą dalyvauti unikaliame Švėkšnos festivalyje buvo pareiškę 24 kolektyvai iš visos Lietuvos. Tačiau, kaip sakė V.Raibys, jų atvažiavo daugiau. Dėl dalyvių gausos ir iki 23 valandos linksmybėms skirto laiko, jie tegalėjo padainuoti tik po tris dainas. Tačiau būta ir išimčių, nes įsilinksminusi publika gausiai plodama išsireikalavo papildomų kūrinių.

Pasigirdus pirmiesiems festivalio akordams ir uždainavus šios šventės sumanytojui Vytautui su Dovile, kuri jo naujosios grupės „Skrybėlė“ dalyvė, žiūrovai ėmė linguoti. Netrukus priešais sceną esančioje aikštelėje jau sukosi kelios poros. Vėliau vienas jų keitė kitos – visą laiką kažkas čia šoko. O tie, kurie arba neturėjo poros, arba tiesiog nedrįso išeiti šokti, lingavo į taktą – ši šventė į savo sūkurį įtraukė ne vieną.

Šventę jau tampa žinoma ne tik muzikantų tarpe – į jos atidarymą atvažiavo ir Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis. Jis drauge su seniūnu Alfonsus Šepučiu pasveikino jo sumanytoją ir šventės dalyvius.

Stebint šiuos festivalius, galima pastebėti, kad kyla šios lengvosios ir daugelio mėgiamos vestuvių muzikos atlikimo lygis – sekmadienį Švėkšnoje koncertavę muzikantai tampa vis labiau profesionalesni. Matyt vestuvinę muziką grojančių kolektyvų gausa verčia juos konkuruoti keliant profesionalumą. Tai jautėsi palyginus šių bei ankstesnių metų festivalių koncertus.

1 Comment on "Penktasis vestuvių muzikantų festivalis Švėkšnoje"

  1. Julius | 2017-06-07 at 12:06 |

    Sveksna yra Sveksna – sumanymu puoseletoja ir vykdytoja . Aciu organizatoriams ir vykdytojams .

Leave a comment

Your email address will not be published.


*