Nacionalinė miško sodinimo šventė Šilutėje

Šeštadienį, balandžio 28-ąją, visoje šalyje vyko miško sodinimo akcija „Lietuvai 100“, kurią organizavo Valstybinė miškų urėdija. Prie šios akcijos jungėsi ir Šilutės regioninio padalinio miškininkai, į miškasodį kviesdami visus gamtai neabejingus rajono gyventojus. Ši socialinė iniciatyva – miško sodinimo šventė buvo skirta istorinės sukakties – Lietuvos šimtmečiui įamžinti.

Gražų šeštadienio rytą gausus būrys bendraminčių būriavosi senojo turgaus aikštėje laukdami autobuso, kurį ne tik vairavo, bet ir mišką kartu sodino ventiškis Remigijus Rimkus. Netrukus visi pasiekėme Norkaičių girininkiją, kur trumpam stabtelėjome. Šilutės regioninio padalinio miško apželdinimo inžinierė Audronė Balčiūnienė supažindino su Norkaičių girininkijos istorija bei veikla. Tuoj, vos už kelių kilometrų, pasiekėme netoli Norkaičių girininkijos vietą, kur ir turėjo būti pasodintas miškas.

Čia Šilutės regioninio padalinio vadovas Viktoras Aužbikavičius pasveikino visus šios gražios akcijos dalyvius. Netrukus miškininkų pamokyti, kaip sodinti sodinukus, visi atvykusieji kibo į darbą.

Sodinant mišką, kurio rezultatais bus galima gėrėtis tik po keletos dešimtmečių, dalyvavo: Šilutės Pamario pagrindinė mokyklos, Šilutės Vydūno gimnazijos mokiniai ir mokytojai, VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius, Šilutės sporto klubas „Leitė“, draugija „Gyvenimo menas“, miškui neabejingos šilutiškių šeimos, jų draugai bei giminės.

Po keletos valandų jau buvo pasodinti tūkstančiai medelių. Kad miškas gerai augtų visi sugiedojome „Lietuvos miškuos ąžuolai žaliuos“. Po darbo visi vaišinomės miškininkų išvirtu šiupiniu bei su meile iškeptais „čirviniais“ blynais.

Be the first to comment on "Nacionalinė miško sodinimo šventė Šilutėje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*