Mokytojo Igno Mikalausko atminimo taurės varžybos Šilutėje

Šeštadienį, rugpjūčio 17 d., Armalėnuose, Šilutės aerodrome Aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubas „Skrydis“ (vadovas Kęstutis Paldauskas) surengė radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijų varžybas šilutiškio, aviomadeliavimo pradininko, mokytojo Igno Mikalausko atminimo pereinamajai taurei laimėti.

Gražią viso šeštadienio dieną Šilutės aerodrome ne tik buvo demonstruojamos įvairiausios radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijos, bet ir rodomos jų galimybės.

Mažųjų lėktuvėlių konstruktoriai varžėsi dėl anapilin išėjusio šilutiškio aviomadeliavimo pradininko, mokytojo Igno Mikalausko pereinamosios taurės.

Varžybos, kaip ir pridera prasidėjo Lietuvos vėliavos pakėlimu ir himnu. Visus varžybų dalyvius iš oro pasveikino šilutiškis aviakonstruktorius Ramūnas Jurkštas su savo gamybos sidabriniu dvisparniu, padirbtu pagal Pirmojo pasaulinio karo prancūzų lėktuvo „Nieuport 24“ brėžinius.

Šilutės aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubo „Skrydis“ komandai teko varžytis su didžiulę patirtį turinčiais aviomodelių sportininkais iš Vilniaus, Klaipėdos, Mažeikių ir kt.

Staigmeną čia pažėrė jaunasis Šilutės aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubo „Skrydis“ narys Valdas Žaliauskas. Jis užėmęs trečiąją vietą lipo ant garbės pakylos kartu su didžiulę patirtį turinčiais sportininkais Aleksandru Vizbaru iš Vilniaus ir Olegu Kostiku iš Gargždų. Pastarajam ir atiteko Igno Mikalausko pereinamoji taurė iškovojusiam nugalėtojo vardą.

Šilutiškiai iškovojo III – ąją komandinę vietą – 298 taškai. Prie tai prisidėjo klubo vadovas Kęstutis Paldauskas, Alvydas Ruškys ir Evaldas Narušis. Antroji vieta atiteko vilniečiams – 378, o nugalėtojais tapo klaipėdiečiai – 389 taškai.

Po apdovanojimų varžybų dalyviai neskubėjo skirtytis. Graži diena, graži gamta leido mėgautis buvusiu Šilutės aeroklubo aerodromu, kurį iš jų „atėmė“ kariškiai. Aviatorius Algirdas Telšinskas savo nuosavu lėktuvu į dangų kėlė varžybų nugalėtoją ir prizininkus. Visi kiti prie stalo bendravo, skanavo klubo vadovo žmonos iškeptais šašlykais ir kitomis vaišėmis.

Edvardo Lukošiaus nuotraukos. 

Be the first to comment on "Mokytojo Igno Mikalausko atminimo taurės varžybos Šilutėje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*