Lygiadienis

Prieš dvi dienas įžengusi į lygiadienį, šiandien, kovo 22 dieną, saulė galutinai persvėrė naktį dienos labui. Nuo šiol, iki pat saulėgrįžos birželio 24 d., dienos vis ilgės ir ilgės.

Pamažu vis labiau bunda ir gamta. Atidesni krūmuose bei medžių lajose jau gali pastebėti kasdien vis labiau įžiūrimą žalumą. Sušvitus saulei, ir žiemkenčiai suspindo pradėjusia busti gyvybe.

Paukščiai jau kadais suokia savo spalvingomis melodijomis. Kintuose, nelaukęs oficialių gandrinių kovo 25 d., savo lizde šiandien jau stovėjo gandras. Pailsęs po kelionės kedeno plunksnas ir apžiūrinėjo žiemoti čia savo paliktą lizdą.

Jaukiu, kukliu iš šiuolaikinių medžiagų pagamintu sodu Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai papuošė bažnyčios prieigas. Taip tarsi primindami, kad seniau šiuo metu būta gražios baltų šventės Pavasario lygės. Nors tai jau praeitis, tačiau esant šiam ženklui mieliau pasidarė einantiems ir važiuojantiems pro šalį.

Prieš 149 metus kovo 22 dieną Jonaičiuose, netoli Šilutės, gimė Vilhelmas Storosta – Vydūnas. Jis kvietė žmones saugoti savo savastį bei tautinę tapatybę. Mokė jis to savo aplinkos žmones ir pats ėjo šiuo keliu. Vydūno požiūris į gamtą, žmogų bei tautą gali labai praversti mums šiandien, kada aplinkui daugybė pagundų bei išbandymų. Įsiklausykime į tai!

Sveikiname, tikras pavasaris tikrai prasidėjo!

Sodas

Be the first to comment on "Lygiadienis"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*