Lietaus išties gavome daug

Gegužės mėnuo permainingas: pirmą dekadą – hidrometeorologų terminais dešimtadienį – lietaus nebūta iš vis. O gegužės 13 dieną dangus prasivėrė ir jo gavome iki valiai – beveik dvigubai tiek, kiek pagal daugiamečių stebėjimą orus stebintys žmonės vadina mėnesio norma.      

Pasak Šilutės hidrometeorologijos stoties vyresniosios stebėtojos Onutės Bubulienės, gegužės mėnesio norma yra 46 milimetrai. Tuo tarpu išlijo 74,3. O gegužė dar nesibaigė. Tačiau, anot orų stebėtojos, pagal prognozes, bent jau per artimiausias penkerias paras lietaus nenusimato.

Šiais metais tik sausio ir kovo mėnesį kritulių iškrito mažiau, nei norma: sausį – 55,6 mm (norma 58), kovą 23,5 mm (norma 44 mm). Tuo tarpu vasarį vietoje 40 mm – sulaukėme 92,1 mm. Balandis taip pat buvo šlapesnis, nei įprastai – 69,3 mm vietoje 34 mm daugiamečių stebėjimų normos. Kaip matome, ir gegužės vidurys lietingesnis.

Kalbėdama apie patvinusias upes pamaryje O.Bubulienė sakė, kad tai iš visos Lietuvos į žemupį subėgančios lietaus, papildžiusio upes, vandens banga. Ir ji jau pamažėl slūgsta, nes viskas išbėga į marias.

O ne vienoje vietoje matomi apsemti laukai liudija tik apie tai, kad tose vietose dirvos yra „sunkesnės“, tad tiesiog vanduo sunkiau susigeria. Tuo tarpu pro Šilutės hidrometeorologijos stoties langą pažiūrėjus atrodė, kad gausaus lietaus nė nebūta. Tiesiog šiose vietose dirvos pagrindą sudaro smėlis ar kitas lengvai vandenį sugeriamas sluoksnis.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Lietaus išties gavome daug"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*