Į Rusnę nuvažiuot šiais metais reikės daugiau laiko

Trečiadienį vakare Šilutės seniūnijos salėje, o kiek vėliau ir pačioje Rusnėje, estakadą projektuojančios UAB „Tiltų ekspertų centras“ specialistai pristatė jau pradėtą rengti kelio iš Šilutės į Rusnę rekonstrukcijos, kurio centre – beveik keturiasdešimt metų lauktos estakados per užliejamą kelio ruožą statyba, projektą.

Šilutėje į projekto aptarimą seniūnijos salėje susirinko nemažai šilutiškių. Buvo ir valdžios atstovų. Taip pat pasirodė ir ilgokai nematytas bei negirdėtas Šilutės apygardoje rinktas Seimo narys – Stasys Alfredas Nausėda.

Pradžioje vienas iš šios rekonstrukcijos rengėjų trumpai ir glaustai pristatė projektą. Jis Šilutės savivaldybės interneto svetainėje buvo paskelbtas iš karto po Naujųjų metų, tad ne vienas su juo buvo susipažinęs, ir, kaip projektuotojų buvo tikėtasi, buvo sulaukta klausimų. Jų UAB „Tiltų ekspertų centras“ specialistai gavo ir raštu iš anksto, bet buvo klausiama ir šio susitikimo metu. Iš karto reikia pasakyti, kad projektuotojai buvo labai gerai išanalizavę esamą dabartinę kelio būklę, su juo susijusius teisės klausimus bei užsakovo – Lietuvos automobilių kelių direkcijos – projektavimo užsakymą, tad atsakymus turėjo į visus iškilusius klausimus.

Kaip ir buvo galima tikėtis, šilutiškiams labiausiai rūpėjo istorinio ir tik Mažosios Lietuvos regionui būdingo kelio, apsodinto medžiais, likimas. Daugeliui buvo aišku, kad jų nebeliks, nes būsimas kelias bus platinamas bei šiek tie pakeliamas. Tad rekonstrukcijos darbų eigoje tikrai visi medžiai bus šalinami. Tačiau buvo pageidavimų, kad projektuojant kelią būtų numatytas jų atsodinimas. Atsakymas buvo trumpas – darbai vykdomi valstybiniame žemės sklype, kurio vos užtenka kelio platinimui. O atsodinti galima tik į greta esančius privačius sklypus. O visos jų paėmimo valstybės nuosavybei procedūros – tai dar keletas papildomų metų bei papildomi pinigai. Tad buvo sulauktas siūlymas susikoncentruoti į pagrindinį šios rekonstrukcijos tikslą ir kuo greičiau pastatyti estakadą.

Taip pat buvo keliamas klausimas dėl automobilių sustojimo aikštelės prie Žalgirių pelkės pažintinio tako įrengimo. Atsakymas trumpas – tai nėra numatyta, nes galimybės ribotos. Taip pat kalbėta apie papildomus atitvarus nuo važiuojamosios dalies. Jie iš ties numatyti, tačiau skirs važiuojamąją kelio dalį nuo pėsčiųjų bei dviratininkų tako į Rusnę. Tad papildomų atitvarų nenumatyta.

Būta ir daugiau klausimų, tačiau jie iš esmės buvo dėl kelio rekonstrukcijos, o ne dėl estakados įrengimo. Vienas iš atvažiavusiųjų apibendrino, siūlydamas nesiblaškyti, ir visiems koncentruotis ties pagrindiniu darbu – estakados statyba, o tam reikia bendro visų susitarimo ir susitelkimo.

Pabaigoje kartu su projektuotojais į Pamarį atvykęs būsimų darbų iš „Kauno tiltai“ rangovų atstovas surinkusiųjų atsiprašė už būsimus šiais metais nepatogumus. Iš to buvo aišku, kad įmonė jau pradėjo pasirengimo rekonstrukcijai darbus ir jau neblogai žino, kaip viskas vyks. Jis sakė, kad rekonstrukcija bus vykdoma įrengiant šiame kelyje šviesoforus. Tad nuvažiuoti į Rusnę tikrai pavyks, tik laiko tam reikės suplanuoti daugiau. O visa reikalinga tam, kad šiais metais estakada tikrai būtų pastatyta.

Be the first to comment on "Į Rusnę nuvažiuot šiais metais reikės daugiau laiko"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*