Gimnazistų pažintis su žiniasklaida  

Šilutės Vydūno gimnazijos 4k klasė ir jų anglų kalbos mokytoja L.Kučinskienė.

Šilutės Vydūno gimnazijos anglų kalbos mokytoja Lolita Kučinskienė į ketvirtos „k“ gimnazijos klasės pamoką pasikvietė „Šilainės krašto“ korespondentą Saulių Sodonį. Jis trumpai papasakojo, ką ir kaip dirba žurnalistai, supažindino, kokios yra visuomenės informavimo priemonės, šiek tiek atskleidė žiniasklaidos priemonių „virtuvės“ ypatybių.  

Gimnazijos abiturientai rengiasi anglų kalbos temai apie žiniaskaldą. Tad mokytoja ir pasikvietė vieną iš Šilutės žurnalistų, kad apie tai būtų pasakota tiesiogiai – iš pirmų lūpų.

S.Sodonis kalbėjo, kad kiekvienas rašantis turi būti ne tik tikslus, bet ir objektyvus. Nes nuo jo įvykių ar asmenų, jų veiksmų aprašymo skaitytojai susidaro apie tai savo nuomonę. Tad kiekvienas rašantis turi jausti didelę atsakomybę. Dėl tos priežasties žurnalistai patenka tarp pačių pavojingiausių profesijų pasaulyje, nes yra žmonių, kurie nenori, kad jų darbai ar veiksmai būtų paviešinti.

Taip pat gimnazistais sužinojo, kad šiandien keičiasi ir žiniasklaidos priemonės, nes ne tik „popierinius“ laikraščius keičia internetinės žiniasklaida, bet ir tai vienaip ar kitaip sąveikauja tarpusavyje. Nemažą vaidmenį informuojant visuomenę taip pat įgauna ir socialiniai tinklai – dabar kone kiekvienas gali būti žinių rinkėjas, nešėjas ar skleidėjas.

Moksleiviai taip pat sužinojo, kokie yra rašinių tipai, kas yra „geltonoji“ spauda. O taip pat, koks ryšys yra tarp žiniasklaidos bei viešųjų ryšių.

Svečias taip pat atsakė į keletą gimnazistų klausimų.

Komentarų nėra, būk pirmas. "Gimnazistų pažintis su žiniasklaida  "

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*