Atrastos Sąjūdžio laikų skaidrės

Gražiai sutapo, kad iš karto po Lietuvos sąjūdžio 30-mečio minėjimo birželio 4 dieną Vilniuje, Šilutės sąjūdžio narys Arūnas Plikšnys, peržiūrinėdamas savo archyvą, rado prieš beveik trisdešimt metų darytas skaidres.

Jose – istoriniai kadrai. Pirmame pluošte užfiksuota – 1989 metais minėta vasario 16-toji, Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo diena. Tuomet būta iškilmingos Šilutės sąjūdžio surengtos eisenos nuo Šilutės šv. Kryžiaus katalikų bažnyčios iki Kultūros ir pramogų centro. O čia buvo surengtas didelis mitingas. O po jo – šiam istoriniam įvykiui atminti – H.Šojaus dvaro parke pasodintas Šilutės sąjūdžio ąžuolas. Smalsu matyti prieš trejetą dešimtmečių istorinei nuotraukai, kaip tuomet buvo juokaujama, sustojusius bendražygius. Liūdna, tačiau šiandien apie kai kuriuos jau sakoma „Šviesios atminties“.

Kitame pluošte – šilutiškiai sustoję ir rankomis susiėmę Baltijos kelyje. Dar kitoje – sąjūdiečiai nusifotografavo drauge su Mečiu Laurinkumi, kandidatavusiu į Lietuvos Aukščiausiąją tarybą Šilalės – Šilutės rinkimų apygardoje.

1988 metais fotografuoti skaidrėmis buvo gan įprastas ir plačiau naudojama. Jos būdavo tik spalvotos – spalvotos jos liko visą tai verčiant skaitmeniniu formatu.  Ir nors jų kokybė ir nėra labai gera, tačiau nufotografuoti įvykiai ir asmenys yra puikiai įžiūrimi ir atpažįstami.

002003004005006007008009010011012

Komentarų nėra, būk pirmas. "Atrastos Sąjūdžio laikų skaidrės"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*