Vilkytiškis R.Seitkalijevas Trakuose pusmaratonio finišą kirto su šypsena

Ultramaratonininkas, daugkartinis 100 km čempionas, vilkytiškis Ruslanas Seitkalijevas. Nuotrauka: „Photography by Rokas“

Šeštadienį Trakuose vyko puiki pavasario šventė – septintasis tradicinis bėgimas „Trakų pusmaratonis“, pritraukiantis daugybę laimingų, besišypsančių bėgikų iš šalies ir užsienio. Šiame bėgime startavo pusantro tūkstančio greitakojų. Vilkytiškis pusmaratonio bėgime finišo liniją kirto dvyliktas – 01:23:39. Šiuo renginiu taip pat buvo paskelbta ir turistinio  sezono pradžia.

„Gegužės 11 dieną viename gražiausių Lietuvos kampelių Trakuose vyko jau tradiciniu tapęs „Euro vaistinės Trakų pusmaratonis“, kuriame daugelis bėgikų, pasirinkę vieną iš distancijų – 5, 10 ar 21 km, atidaro savo sportinį sezoną. „Trakų pusmaratonis“ pasižymi ypač vaizdinga trasa su fantastiškais gamtos ir istorijos paveldo vaizdais, nes ji driekiasi Galvės ežero pakrantėmis, nuo kurių atsiveria įspūdingas viduramžių pilių grožis. Trakai – labai sportiškas miestelis – čia nuolat vyksta daug sporto varžybų, renginių.

Būtent to ir vykau į Trakus. Atidaryti savo sezono, nors mintis dalyvauti čia kilo visai paskutinę minutę – likus dienai iki starto, nes kitą dieną tai yra gegužės 12 dieną Marijampolėje jau senokai buvau suplanavęs dalyvauti 1valandos bėgime. Kadangi Trakai ir Marijampolė vis tiek kitoje Lietuvos pusėje (dabar gyvenu Klaipėdoje) tai nusprendžiau sudalyvauti ir ten, ir ten.

Trakuose planas buvo bėgti labai ramiai – pasidaryti gerą treniruotę vaizdingoje, bet nelengvoje bei kalvotoje trasoje ir subėgti daugiau nei 21 km ne lėčiau nei per 1val. 24 min., bet ir negreičiau kaip per 1val. 23 min.

Planas įgyvendintas – finišą pasiekiau su šypsena veide per 1 val. 23 min. 39 sek. pasiekdamas 12 vietą tarp vyrų. Lyjant nedideliam lietui šią distanciją iš viso įveikė apie 700 dalyvių iš įvairiausių pasaulio šalių. Nugalėtoju tapo olimpietis Remigijus Kančys – 01:08:00, o prizininkais tapo svečiai iš Baltarusijos. Jis už nugaros paliko du Baltarusijos maratonininkus: Jurijų Kaptserau (Yury Kaptserau) – 01:09:44,9 ir Henadzą Verkhavodkiną (Henadz Verkhavodkin) – 01:12:39,5.

Lygiai po paros jau stojau prie 1 valandos bėgimo starto Marijampolėje, Sūduvos stadione, kur kepinant saulei įveikiau planuotus 16 km ir patekau į aštuntuką.

Nors abiejuose bėgimuose prizininku netapau, bet keliavau namo patenkintas, kad pavyko pasiekti planus ir padaryti gerą treniruotę rugsėjo 1 – ąją vykstančiam Pasaulio 50 km čempionatui Rumunijoje“, – savo įspūdžiais pasidalino Ruslanas Seitkalijevas.

Be the first to comment on "Vilkytiškis R.Seitkalijevas Trakuose pusmaratonio finišą kirto su šypsena"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*