Sportas su griežtu moralės kodeksu

Šilutė visais laikai galėjo didžiuotis kurios nors sporto šakos pasiekimais. Vienu metu Šilutės „veidu“ buvo krepšinis, po to buvo boksas, ar lengvoji atletika. Dabar vis ryžtingiau į pirmąsias gretas veržiasi dziudo imtynės. Kone kas savaitę galime išgirsti apie naujas Šilutės dziudo klubo „Kumitata“ auklėtinių pasiektas pergales ar naujus pasiekimus. Klubui vadovauja jo įkūrėjas Rimvydas Lukošius.

Šilutės dziudo klubas „Kumikata“ Registrų centre buvo įregistruotas 2006 metų spalio 26 dieną. Ši iš Japonijos samurajų kilusi sporto šaka pasaulyje, o tuo pačiu ir Lietuvoje, vystoma klubiniu principu. Tad prieš dešimtmetį įkurtu klubu buvo siekiama įsilieti į šią sportinę bendruomenę. Šiuo metu, pasakojo Šilutės klubo vadovas R.Lukošius, Lietuvoje yra registruoti 49 tokie klubai, kuriuos vienija dziudo sporto federacija.

Pasakodamas apie klubą, jo vadovas sakė, kad pavadinimui pasirinktas šios sporto šakos žodis kumitaka, kas reiškia suėmimą. Būtent nuo priešininko suėmimo už kimono ir prasideda kova: jei yra geras suėmimas – galima atlikti techninį veiksmą. Laimėti kovą galima sėkmingai priešininką paguldžius ant nugaros, arba, atlikus techninius veiksmus, surinkti septynis taškus ir taip pasiekti pergalę.

Šiuo metu R.Lukošiaus ugdomi treniruojasi 76 dziudo imtynininkai Šilutėje bei grupė Vainute. Už pasiektus sportinius rezultatus 4 šilutiškio auklėtiniai yra Lietuvos jaunių rinktinės nariai. Jau yra baigusių mokyklas ir išvažiavusių siekti mokslo į kitus miestus. Ne vienas tęsia mokslus Lietuvos mokslo universitete – turėtų, kaip ir jų treneris R.Lukošius, būti dziudo treneriais. Yra sportuojančių ir užsienyje.

Auklėtinių būryje yra ir kelios merginos. R.Lukošius sakė, kad treniruotis priima nuo šešerių metų. Į dziudo treniruotes ateina ne tik šilutiškiai, bet atvažiuoja jaunimas ir iš Rusnės, Ramučių, Saugų – iš visų Šilutės pusių. Šiaip jau treniruotės vyksta tris kartus per savaitę, o meistriškumo grupė treniruojasi kiekvieną dieną.

Paklaustas ar nepasitaikė auklėtinių piktnaudžiavimų, kai jėga ar įgytą patirtis būtų panaudota ne sporte, o „gatvėje“, R.Lukošius sakė, kad dziudo sporte yra aiškus ir visiems suprantamas moralės kodeksas, kurio besąlygiškai privalu laikytis. Pradedant pačiais mažiausiais sportininkais, reikia laikyti kvalifikacinius egzaminus. Kiekviename etape yra ir moralės kodeksas. Jo laikomasi, tad kol kas nusiskundimų dėl dziudo sportininkų iš teisėsaugos nėra sulaukta.

Norint pasiekti aukštų rezultatų, būtina pastoviai kovoti – reikia priešininkų. Dėl to sportininkai su treneriu dažnai vyksta į kitus klubus: kuo daugiau kovų su kitokios patirties turinčiais sportininkais  – tuo geriau. „Savi“ jau aiškūs – tai ir neįdomu, ir kova netenka prasmės“, – sakė treneris.

„Kumikata“ klubo vadovas ir dziudo treneris R.Lukošius yra baigęs tuometinį Kūno kultūros institutą. Jis – daugkartinis Lietuvos čempionas, prizininkas, Baltijos šalių čempionas. Dabar Europos meistrų čempionate pelnyta 3-oji vieta. Savo sportinę formą palaiko ne tik pats aktyviai sportuodamas, bet ir dalyvaudamas įvairiuose mokymuose.

R.Lukošius kalbėjo, kad sportinę klubo veiklą vykdo gavęs finansavimą iš jo paties parengtų projektų. Nemenka parama būtų, jei žmonės skirtų 2 % savo sumokėtų valstybei mokesčių „Kumitaka“ klubo veiklai.

Skirkite 2 % paramą savo sumokėtų pajamų mokesčių Šilutės dziudo klubui „Kumikata“.
Įmonės kodas 300611507 Atsiskaitomoji sąskaita Nr.  LT59 4010 0435 0019 6014 

kumikata skrajutes_2

Komentarų nėra, būk pirmas. "Sportas su griežtu moralės kodeksu"

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas


*