Šilutiškė A. Minkevičiūtė Lietuvos garbę gynė Kroatijoje

Lietuvos moterų regbio rinktinės garbę gina šilutiškė Austėja Minkevičiūtė (antra iš dešinės). Nuotrauka komandos.

Praėjusį savaitgalį Kroatijos sostinėje Zagrebe vyko Europos moterų regbio-7 čempionato „Conference 1“ diviziono turnyras, kuriame savo jėgas išmėgino ir Lietuvos rinktinė. Jos sudėtyje Lietuvos garbę gynė šilutiškė, „Šilutės regbis“ įkūrėja Austėja Minkevičiūtė.

Šiuo metu rinktinės pagrindas yra iš Vilniaus regbio akademijos. Tomo Zibolio treniruojamai Lietuvos komandai atstovauja Gintarė Aramavičienė, Eisvina Kučinskaitė, Izabelė Tautkutė, Viktorija Makovskytė, Sabina Sinkevič, Dainora Žemaitytė, Gintarė Nicinovaitė, Austėja Minkevičiūtė, Deimantė Flotskaja, Sandra Zažeckaitė, Greta Zažeckaitė ir Ineta Puzaraitė.

Conference 1“ turnyre dalyvavo 12 komandų, suskirstytų į tris grupes. Tikrą dramą išgyvenusios Lietuvos regbininkės sugebėjo pasiekti svarbiausią tikslą – iškovoti kelialapį į ketvirtfinalį.

„Pirma diena buvo sunkoka. Patekome į grupę su turnyro favoritėmis – danėmis ir latvėmis, nepasisekė jas nugalėti, tačiau kova buvo graži. Pavyko įveikti slovakes ir  du kartus prispausti kamuolį įskaitiniame plote. Pirmosios dienos įspūdžiai nesugadino geros nuotakos ir palankiai žiūrėjome į antrosios dienos varžybų tvarkaraštį, kuris žadėjo dar rimtesnes kovas“, – „Šilainės kraštui“ sakė šilutiškė, „Šilutės regbis“ įkūrėja Austėja Minkevičiūtė.

Antroji diena prasidėjo pralaimėjimu prieš lyderes iš Moldovos. Likome aštuntoje vietoje.

„Rezultatas nesvarbu. Svarbi pačio dalyvavimo esmė, atstovavimas Lietuvos regbio rinktinę, suteikti šansai, išnaudotos galimybės, visos emocijos, jausmai. Viskas tikra. Kai per atidarymą, skambant dainai „Trys Milijonai“ tu žingsniuoji paskui Lietuvos vėliavą ir  jautiesi nuostabiai. Neina apsakyti šito džiaugsmo ir pasididžiavimo, kad turi tokias puikias galimybes daryti ką labiausiai myli, atsiduoti 100% ir dalyvauti tokiame renginyje “,  – džiaugsmo neslėpė regbininkė.

Sekmadienį mūsiškės ketvirtfinalyje 0:38 neatsilaikė prieš „Trophy“ turnyro čempionėmis vėliau tapusias Moldovos regbininkes. Vėliau akistatoje dėl 5-8 vietų lietuvės po atkaklios kovos 0:12 nusileido kroatėms, o paskutiniame susitikime dėl 7-8 pozicijų 10:20 nusileido Maltos komandai. Po 5 taškus paskutinėse rungtynėse Lietuvai pelnė Austėja Minkevičiūtė ir Dainora Žemaitytė.

Kroatijoje vykusiame Europos moterų regbio-7 čempionato „Conference“ diviziono turnyre Lietuvos rinktinė užėmė aštuntąją vietą. Tai yra trimis pozicijomis aukščiau nei praėjusiais metais.

Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė Kroatijoje vykusiame pirmajame Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyro etape užėmė trečiąją vietą, taip išsaugodama galimybes pakovoti dėl kelialapio į olimpinių žaidynių atrankos turnyrą.

Austėja Minkevičiūtė.

Austėja Minkevičiūtė.

Be the first to comment on "Šilutiškė A. Minkevičiūtė Lietuvos garbę gynė Kroatijoje"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*