H.Šojaus parke gimė orientavimosi sporto klubas „O! Kintai“

Kintiškiai su savo mokytojais L.Leikuviene ir R.Grikšu.

Šilutėje tęsiasi orientavimosi sporto varžybos „Auksinis Pamario ruduo 2018“, kurias organizuoja Šilutės sporto klubas „Leitė“. Pasisemti orientavimosi sporto paslapčių į šias varžybas atvyko jaunieji kintiškiai, vadovaujami Kintų pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojos Linos Leikuvienės ir geografijos mokytojo Ramūno Grikšo. Nuo šių varžybų Šilutėje, kintiškiai nuo šiol bursis po orientavimosi sporto klubo „O! Kintai“ vėliava.

Šiuolaikinis orientavimosi sportas – tai puikus būdas derinti sveiką ir aktyvų laisvalaikį, poilsį gamtoje, o tuo pačiu pasirūpinti savo fizine bei psichine sveikata.

Orientavimosi sportas įtraukia: sėkmingai surastas kontrolinis punktas suteikia puikias emocijas, o įveikta trasa – džiaugsmą, norą vėl išbandyti kitas trasas, vietoves. Tai – viena iš nedaugelio sporto šakų, kuria gali užsiimti kiekvienas.

Taip įvyko ir kintiškiams. Ne vienas, įveikęs orientavimosi trasą, be nuovargio, dalinosi džiaugsmu, noru išbandyti kitas trasas, vietoves.

Šį kartą susiorientuoti ir įveikti nežinomą 2,5 km trasą su 10 kontrolinių punktų Šilutės Hugo Šojaus dvaro parke greičiausiai pavyko dvylikametei Gabijai Probergaitei (30 min. 17 sek.) ir trylikamečiui Ignui Jankauskui (30 min. 28 sek). Kontroliniuose punktuose jaunieji orientacininkai pasižymėti turėjo ne spalvotais pieštukais, naujai įsigytais specialiais komposteriais.

Antri finišą pasiekė Erikas Mileris (30 min. 35 sek.) ir Ugnė Gudauskaitė (36 min. 31 sek.). Trečiąją vietą užėmė Ugnė Klimaitė (36 min. 40 sek.) ir Deivydas Piečius (40 min. 22 sek.)

Netradicinė integruota – patyriminė – kūno kultūros ir geografijos pamoka pavyko. Kūno kultūros ir geografijos mokytojai mokinius vertins pažymiais. Nuo šiol jaunieji orientacininkai bursis po orientavimosi klubo „O! Kintai“ vėliava ir jau spalio 13 d. 12 val. surengs pirmąsias orientavimosi sporto varžybas namuose. Startas bus duotas Kintų uostelyje prie marių. Didelis noras nugali visus sunkumus.

Sėkmingą rezultatą lemia gebėjimas greitai įsisavinti informaciją ir skaityti žemėlapius. Amžius, greitis ar didelė fizinė ištvermė ne visada yra pergalės garantas, tad patirtis ir tiksliai pasirinktas maršrutas gali nulemti net vyresnio amžiaus dalyvių pergalę prieš jaunesnius bei pajėgesnius varžovus.

Be the first to comment on "H.Šojaus parke gimė orientavimosi sporto klubas „O! Kintai“"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*